Виробництво пшениці на тимчасово окупованих територіях значно скоротилось

NASA Harvest (консорціум NASA з питань глобальної продовольчої безпеки та сільського господарства) за підтримки Мінагрополітики України зробили оцінки виробництва озимої пшениці. Дані засвідчили подальше скорочення масштабів аграрної діяльності та сільськогосподарського виробничого потенціалу на окупованих територіях України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.

В поточному 2023/2024 маркетинговому сезоні посівні площі під озимою пшеницею на окупованих територіях України скоротилися майже на 10%. При цьому середня урожайність озимої пшениці на понад 20% нижча за показники, що отримали фермери на вільних територіях незалежної Україні.

«Проект NASA Harvest оцінює виробництво ключових зернових та олійних культур як на підконтрольних, так і на тимчасово окупованих територіях, використовуючи для цього методи на базі супутникових даних. Дослідження допомагає нам зрозуміти реальну ситуацію з посівами та загальний стан виробництва на тимчасово окупованих територіях. Це важливий інструмент, який дозволяє оцінити характер та масштаби аграрної діяльності в умовах окупації», – прокоментував перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Показники виробництва озимої пшениці в 2023/2024 маркетинговому році оцінені наступним чином:

Оцінки виробництва пшениці озимої в 2023/2024 МР

  Підконтрольні Україні території Тимчасово окуповані території
Площа, млн. га 4,72 1,64
Виробництво, млн. т 22,79 6,26
Урожайність, т/га 4,83 3,81

Минулого сезону загальна площа посівів озимої пшениці становила 7,2 млн га, з яких 1,8 млн га знаходилися на тимчасово окупованих територіях (окупаційні кордони станом на серпень 2022 року). Урожайність озимої пшениці на окупованих територіях була нижчою на 16%, ніж на вільних територіях. Крім того 8% посівів озимої пшениці не були зібрані.

Оцінки виробництва пшениці озимої в 2022/2023 МР

  Підконтрольні Україні території Тимчасово окуповані території
Площа, млн. га 5,4 1,8
Виробництво, млн. т 20,8 5,8
Урожайність, т/га 3,85 3,22

«Наші супутникові оцінки тісно пов’язані з оцінками Мінагрополітики для підконтрольної Україні території, і це дає нам впевненість у точності наших оцінок для тимчасово окупованої території. Порівнюючи 2023 рік з 2022 роком, ми спостерігаємо суттєве зменшення посівних площ на окупованих територіях, що супроводжується помітним зростанням покинутих орних земель. Хоча гарні погодні умови цього сезону сприяли підвищенню врожайності, наш аналіз також виявив значні площі сільськогосподарських угідь у поганому стані та занедбаність, зосереджені вздовж лінії фронту», – прокоментувала директорка NASA Harvest Інбал Беккер-Решеф.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *