Главная / АГРОНОВИНИ / Виробники фундука домовилися про розвиток кооперації

Виробники фундука домовилися про розвиток кооперації

За пропозицією ВГО «Українська горіхова асоціація» за загальним Круглим столом вперше зібралися керівники найбільших промислових садів фундука в Україні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сторінку в мережі Facebook президента Української горіхової асоціації Геннадія Юдіна.

Учасниками Круглого столу стали:

 • ТОВ «МІЛКОР» (Закарпатська область),
 • ТОВ «ФІЛБЕРТ» (Одеська область),
 • ТОВ «АГРОПРОМ-ЗАКАРПАТТЯ» (Закарпатська область),
 • Група Компаній «ГАЛС АГРО» (Київська область),
 • ТОВ «ФАЕТОН ІНК» (Київ, сади в Чернівецькій, Вінницькій областях).

Вони мають спільну проєктну площу 3640 гектарів промислових садів фундука. Зараз фактична площа посаджених садів у цих компаній складає близько 3 тисяч гектарів. А це, на сьогодні, практично половина всіх промислових садів фундука України.

ВГО «Українська горіхова асоціація», як галузева асоціація, стала ініціатором проведення Круглого столу спочатку у вузькому колі серед першої п’ятірки керівників найбільших садів фундука країни.

Всіма учасниками Круглого столу було підписано відповідний меморандум. Вирішено розпочати створення положення про національний кластер «ФУНДУК УКРАЇНИ», створення і подальшої реєстрації єдиного логотипу.

Головним завданням національного кластера «ФУНДУК УКРАЇНИ» стане добровільне залучення промислових садів до участі в створенні консолідованих збірних партій фундука, як екпортуємих на зовнішній ринок, так і реалізованих всередині України.

Перші розширені збори учасників національного кластера «ФУНДУК УКРАЇНИ» вирішено скликати на початку жовтня із запрошенням аграріїв і фермерів, які висловлять бажання в ньому брати участь.

Вирішено створити 3 переробних центри, які працюватимуть в одному коопераційному ланцюжку для консолідації збірних партій фундука:

 • Для центрального регіону України — на базі ТОВ «ФАЕТОН ІНК» (Київська область, с. Воропаєв).
 • Для південного регіону України — на базі компанії «ФІЛБЕРТ» (Одеська обл., с. Холодна балка).
 • Для західних областей України — на базі ТОВ «АГРОПРОМ-ЗАКАРПАТТЯ» (Закарпатська область).
 • Звичайно, створення поки тільки трьох переробних центрів фундука не забезпечить переробку фундука, який буде виростати в садах. Тому ряд виробничих підприємств, які входять до складу Української горіхової асоціації, вже отримали замовлення на створення нових технологічних ліній із переробки та сушіння фундука.

  Джерело: propozitsiya.com

  No votes yet.
  Please wait...

  Оставить комментарий

  Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

  *

  x

  Check Also

  В Україні прогнозують дефіцит питної води

  Інститут водних проблем і меліорації прогнозує, що вже до 2050 року Україні доведеться імпортувати питну ...

  David Montgomery Womens Jersey