Вогневий культиватор: перші результати

Ідея випалювання бур’янів не нова. Американські фермери-винахідники конструювали машини, які знищують бур’яни вогнем, ще в 50-і роки. Але останніми роками за цю тему взялися серйозні науковці. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сайт Університету шт. Небраска (м. Лінкольн).

Колектив тамтешніх дослідників під керівництвом професорів Стівена Кнєзевича і Джорджа Гогоса ще в 2011 р. після 5 років зусиль створив зразок культиватора, адресованого органічним виробникам, які не можуть використовувати хімічні пестициди, а полоти бур’яни вручну не дає висока вартість робочої сили. В такому культиваторі бур’яни знищує струмінь вогню, що утворюється при загорянні пропану. Температура в струмені вогню перевищує 1300°С, внаслідок чого він висушує рослину бур’яну моментально. 

Науковці виготовили кілька варіантів таких культиваторів: від ручної моделі з ранцевим балоном і ручним спрямуванням струменю до причіпного 8-рядного. Науковці Університету шт. Небраска зосередили свої зусилля на 4-рядному причіпному дослідному зразку.

Головною перевагою машини її автори називають низьку собівартість виконання робіт порівняно з ручною прополкою: витрати пропану становлять від $20 до $37,5 на гектар. На прохання органічних виробників було з’ясовано, що пропан повністю згоряє, не залишаючи шкідливих викидів, і не забруднює ґрунтові води.

Крім органічних виробників, автори машини пропонують використовувати її і в інших випадках, де застосування хімічних гербіцидів неможливе: в парках а також у господарствах, які зіткнулися з проблемою резистентності бур’янів до хімічних гербіцидів. Водночас автори, які запатентували свій винахід, визнають, що потужність машини обмежена, до того ж вогневий метод не дає повністю обійтися без інших способів боротьби з бур’янами.

Фермер Ренді Фендріч, у господарстві якого за кілька десятків кілометрів від Лінкольна проводилися випробування машини, відзначив, що вона ефективніше знищує бур’яни, ніж роторні культиватори або борони, тому що вогневі культиватори знищують всю рослину, тоді як борони і культиватори – тільки надземну її частину. Також він додав, що борони і культиватори пропускають деякі бур’яни, а вогневий культиватор – ні.

Уникнути пошкодження культури, як запевняють розробники машини, можна за рахунок правильного налаштування тривалості випуску вогняного струменя. Також її слід змінювати залежно від висоти бур’яну.

Випробування машини проводили на 20 бур’янах в різних фазах розвитку культури в посівах кукурудзи, сорго, сої, соняшнику і озимої пшениці.

На основі цих випробувань було складно інструкцію з регулювання тиску пропану і швидкості струменю, щоб забезпечити правильну дозу полум’я, яка враховує стійкість бур’янів у різних фазах розвитку, та оптимальні для застосування вогневого культиватора фази розвитку культури.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *