Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/koppst/htdocs/koppst.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
Волинянин вирощує величезні цитрусові у спеціалізованій теплиці поблизу Луцька | ► КОППСТ

Волинянин вирощує величезні цитрусові у спеціалізованій теплиці поблизу Луцька

Чи бачили ви коли-небудь плід лимона завбільшки з грушу сорту Бере? Авторка ж цих рядків не тільки споглядала таке диво волинської природи у приміському селі Княгининок, а й отримала цей плід як сувенір від місцевого жителя Володимира Болотіна. Чоловік довгий час вирощував квіти, а нині їх реалізовує. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «Волинські новини».

Вісім років тому він, економіст за освітою, прорахувавши усі фінансові ризики й переваги, почав вирощувати у тодішніх Маяках цитрусові рослини в спеціально обладнаній теплиці.

«Її унікальність полягає в тому, що вона заглиблена на два метри в землю. У зимовий період не потребує багато опалення. Адже тут – стала температура протягом року: 8 градусів тепла. Це своєрідна печера з дахом. Проект теплиці та перші п’ять саджанців лимонів я та мій зведений брат Микола Богданюк придбали у київського селекціонера. Для її опалення місцевий Кулібін, якого всі називають дядя Вітя, змурував на замовлення піч із водяною «сорочкою»: батареї «розпустили» по всій теплиці, а циркуляційний насос ганяє воду», – розповів Володимир.

Він зазначив, що для вирощування й подальшого розмноження обирає ті сорти, які краще розвиваються в кімнатних умовах за температури 20° С.

«Наша вітчизняна рослина – власно вкорінена, її живцюємо з маточних рослин. Тоді як голландська є прищепленою на трифоліаті (корінь). Їй потрібна холодна зимівля (не більш як 5-10°C). За високої ж температури взимку корінь не працює, бо не дає поживних речовин і вологи самій рослині. Та й вартує вона від 400 гривень. Наші ж деревця (лимона, апельсина, мандарина) коштують від 100-150 гривень. До слова, їх можна придбати у теплицях на Карбишева, 1А (поради з догляду додаються), а згодом будуть у ЦУМі на першому поверсі. Адже для нас із братом це – і хобі, і додатковий заробіток. Плоди ж ми даруємо або роздаємо для реклами», – констатував «екзотичний» аграрій.

Він також зауважив, що без допомоги родини «ліг би й умер в теплиці». Бо лимон ще можна живцювати, а мандарини й апельсини треба прищеплювати. А це вже потребує більше ручної праці.

У колекції княгининівського експериментатора, який самотужки опановує потрібну інформацію з книг та інтернету, їх більшає. Лимони – київський великоплідний і пістряволистий, апельсин, мандарин, лайм, цитрон (Рука Будди), фінгерлайм (плід – як стручок квасолі, в якому – «ікринки» з цитрусовим смаком, – авт.).

«Ще хочу спробувати виростити червоний лимон. А щоб зібрати усі різновиди цитрусових, не вистачить життя, бо щороку селекціонери виводять щось нове», – підсумував Володимир Болотін.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *