Врожай 2019: цінові перспективи

Собівартість сільгоспвиробництва суттєво різниться в залежності від культури. Усереднена цифра витрат на гектар в минулому році, за експертними оцінками, перебувала в районі 10 тисяч гривень, що на 14% більше, ніж роком раніше. У 2019 році дельта приросту собівартості складе від 7 до 20%. Така широка ланка пов’язана з невизначеним впливом фактора виборів на курс гривні та високою часткою імпортних засобів виробництва в АПК. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

Крім курсу долара, на собівартість впливають збільшення зарплати (до січня 2018 року вона зросла в АПК до 7360 грн або на 23%), збільшення вартості паливно-мастильних матеріалів, а також подорожчання мінеральних добрив. Як повідомляє Мінагропрод з посиланням на прогноз інституту імені Погорілого, в 2019 році буде внесено 130 кг/га поживних речовин, проте забезпечення добривами в галузі поки залишається на рівні близько 60%.

Глобальні тенденції сприятливі для українських аграріїв, які продають більше половини вирощеного врожаю на експорт.

За прогнозами USDA, вперше з 2014 року через неврожаї в країнах-постачальниках скоротяться світові запаси пшениці, а загальносвітовий врожай впаде на 3% – до 736 млн тон, що стимулює зростання цін на цю культуру.

На тлі зниження виробництва сільськогосподарська організація ООН – FAO – очікує зростання споживання зернових до 2630 млн тон, що є новим рекордом.

Rabobank очікує зростання цін на сою до понад 290 євро/тонна за рахунок скорочення її виробництва в США як наслідки торгових воєн з Китаєм, куди поставлялися основні її обсяги. Це також відкриває сприятливі перспективи для України.

USDA прогнозує виробництво кукурудзи в Україні в 2019 році на торішньому рівні в 35 млн тон, експорт – 28 млн тон, врожай пшениці – 25 млн тон, її експорт – 16 млн тон.

Єдина ложка дьогтю – це ринок цукру, де ціни через надлишок поставок впали майже на 20%. Тому Україна, яка в минулому сезоні продала на експорт понад 0,5 млн тон цього продукту на суму 221 млн доларів, в поточному сезоні, швидше за все, буде скорочувати його виробництво.

“Ми прогнозуємо, що в поточному році площа посівів цукрових буряків при найоптимістичніших обставинах становитиме 220-230 тисяч га, що стане найнижчим показником за останні 5 років”, – зазначила заступник голови правління “Укрцукру” Руслана Бутило.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *