Врожайність у Запорізькій області краща за минулорічну

У Запорізькій області тривають жнива: аграрії збирають ріпак, горох, ячмінь та пшеницю. Нині на підконтрольній Україні залишилося 961 підприємство з трьох тисяч двохсот.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

До повномасштабної війни в Запорізькій області обробляли 1 мільйон 780 тисяч гектарів. Нині ж на підконтрольній Україні території залишається 380 тисяч гектарів, зазначив заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Олександр Ясинецький:

«На сьогодні збирається озима пшениця, озимий ячмінь, горох, рапс озимий. Врожайність, у порівнянні з минулим роком, краща на цей період – 36-37 центнерів у середньому отримуємо, а торік, на цю дату, було 28 центнерів з гектара».

Співвласниця агрофірми у Запорізькому районі Єлизавета Марич розповідає, що цьогоріч обробляють 2 тисячі гектарів з 8000, адже частина полів – на прифронтових територіях. Торік через це агропідприємство зазнало збитків:

«Наші склади зазнали багато збитків в Оріхові – продукція, техніка. Але спочатку війни, два-три місяці, ми вивозили нашу техніку. Те, що вціліло, ми й змогли зберегти. Були обстріли, прильоти. У нашого головного інженера пошкоджено дві автівки. Це складно та небезпечно для наших механізаторів, комбайнерів, але люди самі наважилися. Ми нікого не змушували».

Цьогоріч, каже Єлизавета Марич, вже зібрали рапс, горох та ячмінь, але поки продавати врожай не планують:

«Ціна на сьогодні – плюс мінус така, яка була торік. Але ми розуміємо, що продавати відразу ми не будемо. Краще потримати. Була проблема та складнощі з закупками товару на цей рік: СЕМ, запчастини, хімія, добрива – все дуже піднялося в ціні. І не зрозуміло, яка ціна буде надалі».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *