Введення електронної марки акцизного податку не зачепить виноробні підприємства

У Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики обговорили проєкти законів про забезпечення електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв та про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України у зв’язку із запровадженням електронної простежуваності їх обігу в частині запровадження електронних марок акцизного податку у виноробній галузі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rada.gov.ua.

Під час обговорення члени Комітету підтримали ініціативу запровадження електронної марки акцизного податку, яка необхідна для забезпечення повноти сплати податків з підакцизних товарів і протидії незаконному виробництву та обігу фальсифікованої продукції.

Водночас учасники зустрічі відзначили, що запровадження електронних марок акцизного податку у виноробній галузі може негативно позначитися на виробничій діяльності виноградарських та виноробних підприємств. Адже у разі прийняття відповідних законодавчих ініціатив, виноробні підприємства, зокрема крафтові, будуть змушені встановити обладнання, яке взагалі не зможуть придбати через велику вартість.

За підсумками обговорення народними депутатами України було запропоновано вивести виробників вина з під дії зазначених законопроектів, оскільки запровадження додаткового фінансового тягаря може призвести до зупинки таких підприємств та однозначно не сприятиме їх розвитку.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *