Укрзалізниця передумала — заборони на перевезення зерна приватними напіввагонами не буде

Всеукраїнська Аграрна Рада разом з іншими аграрними асоціаціями відстояли право аграріїв використовувати напіввагони для перевезення зерна Укрзалізницею. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Раніше керівництво залізниці заявляло, що планує заборонити з 1 березня перевезення зерна насипом у нерегламентованому технічними нормами рухомому складі, тобто напіввагонами. Причиною стали правила експлуатації вагонів для перевезення товарів — перевезення зернових чи продуктів, які потребують захисту від атмосферних опадів, здійснюється у критих або спеціалізованих вагонах (хопер-зерновозах).

Проте, від цієї норми вирішили відступити на початку повномасштабного нападу росії на Україну, коли з’явився дефіцит на вагони-зерновози. Після того, як зник дефіцит на спеціалізовані вагони, в УЗ вирішили повернути заборону на перевезення зерна напіввагонами, але чомусь заборона стосувалась лише приватних компаній. Для вагонів УЗ керівництво перевізника вирішило зробити виключення.

ВАР разом з представниками української агроспільноти відразу закликали УЗ утриматись від такого кроку до кінця воєнного стану, або взагалі прибрати цю норму. Сьогодні вартість використання напіввагонів є втричі нижчою ніж у вагонах-зерновозах. Новий виток здорожчання логістичних витрат може обернутися банкрутством для ослаблених війною господарств. 

Вчора в УЗ заявили, що не будуть забороняти перевезення зерна в напіввагонах, а стимулювати переходити аграріїв на спеціалізовані вагони будуть шляхом зниження цін на їх користування. Крім того, буде знижена мінімальна ставка використання напіввагонів, які належать УЗ — з 1400 грн/добу до 812 грн на добу.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *