Главная / АГРОНОВИНИ / У 2018/19 МР географія експорту висівок з України значно розширилася

У 2018/19 МР географія експорту висівок з України значно розширилася

Незважаючи на те, що за підсумками 2018/19 МР Україна дещо скоротила обсяг експорту пшеничних висівок, географія поставок продукту значно розширилася і налічувала близько 20 країн. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Так, за даними ІА «АПК-Інформ», в 2018/19 МР Україною на зовнішні ринки було відвантажено близько 539 тис. тон пшеничних висівок проти практично 586 тис. тон у попередньому сезоні. Зазначене зниження було обумовлено скороченням закупівель продукту ключовим імпортером українських висівок — Туреччиною, яка переживає непросту економічну ситуацію зважаючи на істотну девальвацію національної валюти. Так, якщо в сезоні-2017/18 країна закупила 570 тис. тон українських висівок, то в минулому МР цей показник склав 450 тис. тон, а частка даного імпортера в обсязі відвантажень українських висівок скоротилася з 97,1% до 83,4%.

В результаті, багато українських експортерів висівок з метою диверсифікації своїх ризиків почали шукати нові ринки збуту або відновлювати присутність на раніше забутих.

До останніх можна віднести Саудівську Аравію, яка в сезоні, що завершився вперше з 2015/16 МР закупила понад 56 тис. тон висівок з України.

Крім того, вперше висівками з України зацікавився Сенегал, імпортуваши 6,3 тис. тон за підсумками 2018/19 МР.

Крім того, в сезоні, що завершився істотно зросли поставки пшеничних висівок в Сінгапур — з 0,5 до 6,64 тис. тон, Польщу — з 0,02 до 3,3 тис. тон та Великобританію — з 0,8 до 1,6 тис. тон.

Поставки пшеничних висівок з України також здійснювалися в Китай, Ізраїль, Кіпр, Литву, Чехію, Угорщину та ОАЕ, невеликі обсяги також були експортовані в В’єтнам, Румунію, Єгипет, КНДР, Оман та Болгарію.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Концентрація землі в одних руках може зменшитися в 4 рази, — Разумков

Дмитро Разумков Дискусії з питання концентрації землі сільськогосподарського призначення в одних руках ведуться навколо 50 ...

David Montgomery Womens Jersey