У Києві спекли паски з борошна з розмінованих полів

У Києві відбувся майстер-клас із випікання пасок, для якого використали борошно з пшениці, вирощеної на розмінованих полях Херсонщини та Миколаївщини. Захід провели в межах проєкту «Soul of Soil 2.0», який реалізують Міністерство економіки, ПРООН в Україні та мережа супермаркетів «Сільпо», пише propozitsiya.com.

Пшеницю для цього проєкту посіяли після розмінування 1800 гектарів у селах, зокрема в Малій Олександрівці. Виростив її фермер Олексій Руденко разом із племінниками. Борошно змололи в Миколаєві, і саме з нього пекли великодні паски.

Майстер-клас у Києві провів відомий кухар Євген Клопотенко. Разом із ним паски готували міністерка економіки Юлія Свириденко, іноземні дипломати та ще понад 30 гостей. Учасники не лише пекли паски, а й дізналися історію походження борошна. Наприкінці кожен отримав готову паску на згадку.

Юлія Свириденко пояснила, що головна мета проєкту — нагадати про проблему замінування українських земель. За її словами, Україна нині є найбільш замінованою країною світу — понад 139 тисяч квадратних кілометрів потенційно небезпечні.

«Цим проєктом ми хочемо показати світові справжню ціну українського хліба», — сказала Свириденко.

Представник ООН Матіас Шмале підкреслив, що кожна паска символізує не тільки традиції, а й історії відваги та стійкості:

«Кожен буханець хліба, кожна паска на наших столах — це результат багатьох історій мужності: відданості фермерів, хоробрості саперів і підтримки міжнародної спільноти», — сказав він.

Схожі майстер-класи відбудуться ще у п’яти містах: Львові, Дніпрі, Харкові, Одесі та Миколаєві. До ініціативи долучилися українські шеф-кухарі з цих міст.

У «Сільпо» кажуть, що через випікання пасок хочуть розповісти покупцям про справжню цінність українського зерна. 

«Це наш спосіб сказати людям, які повертають життя на деокуповані території: ми знаємо, ми цінуємо і ми безмежно вдячні», — зазначила директорка з маркетингу «Сільпо» Катерина Огуряєва.

Випікання пасок — лише частина проєкту. Організатори зібрали Великодній кошик, до якого, крім пасок, поклали галицькі писанки, розписані мамою загиблої парамедикині Ірини Цибух, та рушники, вишиті бабусями з прикордонної Сумщини. Цей регіон, як і багато інших, залишається у зоні ризику через мінну небезпеку.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *