У минулому сезоні Україна експортувала рекордну кількість яблук

У сезоні 2021-2022 Україна відправила за кордон 56 тис. тонн яблук. Це рекордний обсяг мінімум за останні п’ять років. Для порівняння: за підсумками 2020-2021 років експорт склав 17 тис. тонн.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.

Основні обсяги яблук українські виробники та експортні компанії встигли відвантажити на зовнішні ринки до початку війни, хоча й пізніше, через деякий час, плоди експортувались.

Завдяки цьому експортери дещо розвантажили внутрішній ринок, і наприкінці сезону залишки у сховищах несуттєво перевищували показники минулих років. До того ж, частину врожаю виробники віддавали в якості гуманітарної допомоги, що також вплинуло на кінцеві залишки.

Володимир Гуржій, керівник компанії USPA Fruit – одного з найбільших трейдерів яблук в країні, розповідає, що відразу після вторгнення РФ продажі та експорт зупинились.

«Певний час було не до яблук, – каже він. – Ми займались власною безпекою та безпекою команди, волонтерили та розробляли оперативний антикризовий план. За декілька тижнів, в нас були готові експериментальні логістичні маршрути та рішення. Звісно, що на сьогодні ці рішення змінились, відшліфувались».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *