З трьох портів України за неповний місяць роботи «зернового коридору» вивезли на експорт перший мільйон тонн агропродукції

За майже місяць роботи експортної зернової ініціативи з трьох українських морських портів експортували вже мільйон тонн агропродукції, заявив у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на hromadske.

44 судна з українською агропродукцією вже направлені до 15 країн світу. Також Україна має 70 заявок на прибуття суден на завантаження. Наразі ціллю є вийти на обсяг у 3 мільйони тонн експорту морем щомісяця.

Президент зазначив, що перший мільйон тонн експорту агропродукції — це важливий результат для України, для Чорноморського регіону і всього світу. Зеленський наголосив, що недопуск будь-яких російських провокацій і зриву експорту є повною відповідальністю партнерів України.

Він додав, що українське зерно допомагає не допускати хаосу на ринку, зняти гостроту продовольчої кризи та не дозволити катастрофічного дефіциту.

«Цей експорт не лише підтримує міжнародну суб’єктність України, а й дає робочі місця для наших громадян — сотні тисяч робочих місць, — дає доходи для українських компаній і державного бюджету і, що дуже важливо, дає кошти для посівної в наступному році», — зазначив Зеленський.

Він підкреслив, що Україна була, є і буде серед гарантерів продовольчої безпеки у світі.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *