На ринок ЄС з початку війни вийшли 8 українських виробників молочки

Українські виробники молочних продуктів нарощують експорт продукції.

Про це повідомляє партнер проєктів «Інфагро» Максим Фастєєв.

«Необхідність активізації експорту, про яку аналітики заявляли у звітах та у спілкуванні з колегами, зараз підтверджується цифрами. Дуже тішить, що операторам ринку вдалося налагодити експортні канали в таких складних умовах… Статистичні дані свідчать, що крім традиційних експортних позицій, є успіхи навіть у нарощуванні експорту сиру до ЄС», — сказав він.

За словами експерта, у 2022 р. 12 підприємств отримали дозвіл для експорту до ЄС, восьми з них вдалося скористатися цим статусом вже після початку повномасштабної війни. Є й інші підприємства, які планують зробити це до кінця року.

«Попри те, негативним моментом однозначно є падіння споживчих настроїв, зумовлених інфляцією і процесами міграції, спричиненими війною. Згідно свіжих розрахунків балансу на осінь, аналітики прогнозують продовження ситуації «надлишку» сировини, що потребує сталих високих темпів зовнішніх продажів, які спостерігаються останніми місяцями. Цей фактор буде визначальним і в процесі ціноутворення на ринку сировини», — прогнозує Максим Фастєєв.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *