Протруйники сучасного покоління – гарантія захисту врожаю

Кожен фермер і просто любитель хоче реалізувати одне основне завдання – зберегти свій урожай і зібрати якнайбільше зерна та інших культур. Саме тому сучасні виробники стали використовувати велику кількість допоміжних засобів, щоб унеможливити негативний вплив на зернові, позбавити їх від комах та хвороб.

Профілактична боротьба забезпечить знезараження насіння, що гарантує підвищення врожайності до 70%. Правильно вибираючи протруйник для озимої пшениці, фермер створює відмінний бар’єр для своєї культури. Деякі засоби додатково надають протигрибкову та антибактеріальну дію. Обробка допускається як перед посівною кампанією, так і за фактом появи перших ознак врожаю.

Види протруйників

За методом впливу засоби поділяються на дві категорії:

  • Інсектициди. Профілактичні засоби для позбавлення від шкідників;
  • Фунгіциди. Відбувається знищення збудників, тобто грибків та бактерій.
  • Протруйники другого типу є найкращим рішенням для обробки зерна, тому що є можливість боротися з джерелами, а не наслідками.

    За принципом впливу на врожай також виділяють дві категорії протруйників:

  • Контактні. Насіння врожаю захищається шляхом їх загортання в плівку, тим самим патогенні мікроорганізми не проникатимуть;
  • Контактно-системні. Оптимальний інструмент для дезінфекції насіння з додатковим поверхневим захистом.
  • Вирізняють також протруйники, які виконують конкретну одиничну функцію, тобто усувають один вид небезпеки, а також комплексні, що виконують одночасно кілька функцій захисту.

    Механізм дії

    Отруйні речовини добре проникають у внутрішню частину насіння, що гарантує ідеальну основу для подальшого зростання. Як тільки зерно отримало відповідну дозу, посівний матеріал поміщається в землю і там починає вироблятися захисний імунітет. Навколо зерна ґрунт також отримує захист, що унеможливлює повторне зараження.

    Через вплив активних речовин розподіл ядер клітин патогенних механізмів припиняється, що призводить до їх загибелі. Вирізняють кілька варіантів протруювання зернових культур:

  • Сухий. Обробка посівного матеріалу здійснюється порошком;
  • Напівсухий. Насіння обробляються шляхом легкого зволоження;
  • Мокрий. Попередньо зерно обприскують розчином або замочують у складі препаратом, після чого злегка підсушують;
  • Захисна плівка. Вибираються такі препарати, які на поверхні зерна утворять захисну плівку.
  • Іноді для кращого ефекту використовуються добавки, за допомогою яких відбувається прилипання отруйних речовин.

    Особливості та правила застосування протруйників

    По кожному способу є великий набір правила та вимог, відповідно після вибору необхідно вивчити інструкцію та правила використання. Обробку краще проводити перед висіванням або перед відправленням на зберігання.

    Деякі препарати універсальні. Їх використовують не тільки для обробки зерна, але й для картоплі, гороху та інших культур. Найчастіше препарати у кількості до 10 мг розводять у невеликій кількості води, щоб підготувати протруєний склад. 

    Джерело: news.agro-center.com.ua

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *