У Польщі розробили новий спосіб зберігати свіжими фрукти і овочі

Фрукти – їжа корисна, але швидко псується. Короткий термін придатності є однією з їхніх головних проблем. Так, у Великій Британії щороку викидають фруктів на £245 через те, що їх просто не встигають з’їсти вчасно.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

У польській компанії Fresh Inset поставили завдання скоротити викиди за допомогою технології Vidre+, яка уповільнює процес дозрівання фруктів та овочів, щоб подовжити термін придатності.

Ось як вона працює: всередину упаковки поміщаються стікери, які повільно випускають 1-МЦП (метилциклопропен), що захищає плоди від прискореного дозрівання за рахунок контакту з етиленом. Такий метод дає змогу обробляти продукт 1-МЦП прямо в упаковці та усуває необхідність шукати окремі камери для обробки.

Технологія Vidre+ вже пройшла випробування на лохині в Польщі. Група плодів 1, оброблена 1-МЦП за допомогою стікерів, за 49 днів зберігання втратила менше маси й зберігала смак і твердість довше, ніж необроблена група 2. Крім того, у групі 1 збереглося більше вітаміну С і антиоксидантів, ніж у групі 2.

За попередніми підрахунками, за умови використання на світовому рівні Vidre+ зможе врятувати від потрапляння у відходи 9.46 тис. тонн фруктів і овочів на рік. Поки що єдиною країною, де застосовується ця технологія, стала Аргентина; компанія чекає на схвалення від нормативних органів європейських і американських країн, щоб розширити експорт.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *