Єгипет продовжує займати провідну позицію в експорті зерна з басейну чорного моря України

На початку цього сезону (липень-жовтень 2018/19 МР) з України та Росії в країни Північної Африки експортовано майже 4.9 млн. тонн основних зернових культур, таких як пшениця і кукурудза, що на 6% перевищило показники того ж періоду 2017/18 МГ, які були на рівні 4.6 млн. тонн. У таблиці постачання за цей період в середньому близько 34% припадає на зернові з України, та 66% з РФ. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційний портал «АПК-Інформ».

Єгипет залишає за собою лідируючу позицію імпортера зернових з показником в 74% від загального обсягу поставок. Хочеться відзначити, що частина імпорту зернових культур країни в поточному сезоні склала 34% від поставок українського та 91% від поставок російського зерна в регіон Північної Африки. В даному сезоні експерти прогнозують збільшення загального імпорту пшениці і кукурудзи в регіон, подолавши торішні показники на 400 тис. тонн, та опиниться на позначці в 22.2 млн. тонн. А це, в свою чергу, збільшить показники загального імпорту всього регіону приблизно на 50%.

Нагадаємо, що окрім Єгипту в регіоні Північної Африки активні закупівлі чорноморського зерна ведуть такі країни як Лівія, Туніс, Марокко а також Алжир. Середній річний сумарний імпорт пшениці і кукурудзи в зазначені країни, за оцінками USDA, складе 45 млн. тонн.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *