«Украгроцентр» проведе семінари з «ноу-тілл» за участю аргентинського експерта

директор “Украгроцентр” Олексій Луговий

8 і 10 грудня відповідно в Новій Каховці і Полтаві компанія «Украгроцентр», котра спеціалізується на постачанні високоякісних ресурсів для сільського господарства (насіння, добрива, ЗЗР) проведе семінари для партнерів з технології «ноу-тілл». Про це повідомив генеральний директор компанії Олексій Луговий у ході «круглого столу», присвяченому досвіду Аргентини в розвитку технології «ноу-тілл», що пройшов 6 грудня в Києві, пише propozitsiya.com.

Для участі в семінарах компанія «Украгроцентр» запросила фахівців з Аргентини — Анатолія Гунзерова, який живе в цій країні вже 20 років, та провідного агронома в сфері «ноу-тілл» Карлоса Альберто Сесарі, який займається цією технологією вже 27 років. Як пояснив Олексій Луговий, компанія вирішила запросити саме аргентинських фахівців, бо в цій країні частка «ноу-тілл» в оброблюваних площах перевищила 90%. Зараз за «ноу-тілл» в Аргентині вирощуються практично всі обсяги польових культур, тоді як за традиційною технологією обробітку грунту — лише ті, які за «ноу-тілл» не виростиш типу картоплі чи коренеплодів. Зокрема, завдяки появі технології «ноу-тілл» посівні площі в Аргентині збільшилися на 3 млн га за рахунок розорювання посушливих територій, де оранка швидко призводила до пересихання грунту і вітрової ерозії.

Є ще одна причина, яка спонукала фірму «Украгроцентр» запросити в Україну фахівців з іншого краю Землі. Як розповів Олексій Луговий, в Україні багато хто, загорівшись ідеєю «ноу-тілл», через певний період повертався до старої технології. Тим часом, як зауважив Карлос Альберто Сесарі, «ноу-тілл» — це не лише придбання нового комплекту техніки. За його словами, це цілий комплекс заходів, який включає удобрення, інокуляцію, покривні культури, правильний вибір посівного комплексу і його робочих органів. Причому всі ці фактори дуже індивідуальні: на двох різних полях технологія «ноу-тілл» хоч чимось, та відрізнятиметься.

Про всі ці нюанси й розповідатимуть аргентинські фахівці на семінарах у Новій Каховці 8 грудня та Полтаві 10 грудня.

 

Богдан Малиновський, [email protected]

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *