Єврокомісія покладається на український план врегулювання агроекспорту до ЄС

Європейська комісія стежить за потоком сільськогосподарського експорту з України до ЄС і сподівається на запропонований Києвом план із врегулювання суперечностей із п’ятьма країнами, які межують з Україною, заявив представник ЄК Улоф Гіл. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.

«Україна прийняла план дій із метою регулювати і контролювати експорт до ЄС. І пріоритетом комісії, як і раніше, залишається конструктивна робота з усіма сторонами, щоб мати впевненість, що план дій зможе послужити інтересам усіх», – сказав Гілл на брифінгу в Брюсселі.

За його словами, ЄК постійно контактує з урядом України та владою країн ЄС (Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини), які імпортують українську сільськогосподарську продукцію. Гілл повідомив, що Єврокомісія звернулася до країн, які блокують український сільськогосподарський експорт, з проханням скасувати ембарго і надати Брюсселю оновлену інформацію про ситуацію.

Нагадаємо, що 15 вересня 2023 року Єврокомісія не продовжила тимчасову заборону на експорт українського зерна до сусідніх країн, вважаючи, що Київ врегулював кризу відповідно до свого плану дій. Це рішення викликало невдоволення в ЄС, спровокувало протести місцевих фермерів, особливо в Польщі, і затягнуло кризу. 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *