Європейські бджолярі б’ють на сполох

Європейський сектор бджільництва стоїть на порозі масштабної кризи, увійшовши у яку вже неможливо буде повернутися до ефективного функціонування, зазначило керівництво групи Copa-Cogeca у листі до єврокомісара з питань сільського господарства Януша Войцеховського.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на GrowHow.

Christiane Lambert, президент Copa та Ramon Armengol, президент Cogeca, зазначили, що зміна клімату вже кілька років сильно впливає на європейське виробництво меду. Зокрема, торік сильна посуха суттєво обмежила виробництво різних видів меду в основних європейських країнах.

Водночас на ціні це істотно не відобразилося. До того ж чимало національних ринків взагалі припинили купувати у місцевих бджолярів, дедалі більше покладаючись на дешевий імпорт.

Окрім цього, зростає проблема фальсифікації меду. Пропозиція такої продукції збільшується, тоді як натуральний мед продати щораз важче навіть за заниженою ціною. Усе це ставить бджолярів ЄС у нерівну конкуренцію.

Читайте також: Майже половина імпортного меду в ЄС не відповідає стандартам якості.

Учасники робочої групи Copa-Cogeca «Мед» під час наради міркували, як протидіяти ситуації. Зокрема, обговорювалося питання етикеток, на яких пропонують вказувати всі країни походження меду від найбільшої частки до найменшої.

Для певності споживачів, що вони купують справжній і цінний продукт, пасічники ЄС вважають за потрібне підвищити відстежуваність меду та розробити технології для виявлення шахрайства та гармонізувати ці правила на рівні ЄС. Ще один постулат пасічників стосується великої рекламної кампанії в ЄС, спрямованої на заохочення споживачів купувати мед місцевого виробництва.

Європейські бджолярі вважають, що необхідно також ввести мита на імпортний мед. Це допоможе стримати потік фальсифікованого меду на ринок ЄС. Також за необхідне вважають порушувати антидемпінгові процедури проти китайських «медів», про які європейські бджолярі пишуть саме у лапках.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *