Європу чекє ще три місяці посухи

Частини Європейського Союзу можуть зіткнутися ще з трьома місяцями більш теплих і сухих погодних умов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Європейську правду».

«У найближчі місяці до листопада 2022 року в західному європейсько-середземноморському регіоні, ймовірно, будуть тепліші та сухіші, ніж зазвичай умови», — йдеться у звіті програми ЄС «Коперник».

Майже половина з 27 країн ЄС має попередження про посуху, а умови погіршуються в Бельгії, Франції, Німеччині, Угорщині, Ірландії, Італії, Люксембурзі, Нідерландах, Португалії, Румунії та Іспанії. У звіті також відзначається зростання небезпеки посухи за межами ЄС, у Великій Британії, Сербії, Україні та Молдові.

У звіті йдеться, що нестача дощів і низка спекотних хвиль з травня призвели до посушливих умов і зниження рівня річок. Це, у свою чергу, вдарило по енергетичному сектору, позбавивши гідроелектростанції та інші електростанції їх основного джерела енергії та охолоджуючої рідини.

Нестача води та тепловий стрес також знижують урожайність європейських культур, причому найбільше постраждали кукурудза, соя та соняшник. Опади, що нещодавно випали в серпні, допомогли деяким регіонам, але посіви в інших областях постраждали від гроз.

Звіт з’явився на тлі повідомлень про те, що нинішня посуха може стати найгіршою на континенті за останні 500 років. Протягом майже двох місяців реєструвалися незначні опади, але Європа у цьому відношенні не одна. Умови посухи також спостерігаються у Східній Африці, на заході США та на півночі Мексики.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *