Главная / АГРОНОВИНИ / Євросоюз змінив правила імпорту фруктів та овочів з України

Євросоюз змінив правила імпорту фруктів та овочів з України

1 вересня набули чинності нові фітосанітарні вимоги Європейського Союзу про захисні заходи проти ввезення в ЄС організмів, шкідливих для рослин та рослинної продукції, і проти їх поширення в межах Євросоюзу. Обов’язковою умовою для імпорту є відсутність в країні або місці виробництва ряду паразитарних організмів. Про це пише propozitsiya.com з посилання на агентство delo.ua.

Як повідомляє прес-центр Держспоживслужби, з 1 вересня 2019 року змінено умови імпорту ряду свіжих фруктів та овочів, в тому числі і для тих, які зараз можуть бути експортовані з України.

Зокрема, це стосується яблук (Malus Mill), груш (Pyrus L.), слив (Prunus L.), стручкового перцю (Capsicum annuum L.), ефіопського пасльону (Solanum aethiopicum L.), помідорів (Solanum lycopersicum L.) та баклажанів (Solanum melongena L.).

Обов’язковою умовою для імпорту є:

— для перцю, пасльону, томатів та баклажанів — походження з країни або місця виробництва, визнаних вільними від Neoleucinodes elegantalis (Guenée);

— для імпорту яблук — походження з країни або місця виробництва, визнаних вільними від організмів Enarmonia prunivora Walsh, Grapholita inopinata Heinrich, Rhagoletis pomonella (Walsch), Guignardia piricola (Nosa) Yamamoto, Tachypterellus quadrigibbus Say;

— для імпорту груш — походження з країни або місця виробництва, визнаних вільними від Guignardia piricola (Nosa) Yamamoto, Tachypterellus quadrigibbus Say;

— для імпорту слив — походження з країни або місця виробництва, визнаних вільними від Tephritidae (non-European).

У зв’язку з цим Держспоживслужба направила лист в Європейську Комісію з повідомленням про відсутність випадків виявлення на території України Tephritidae (non-European), Guignardia piricola (Nosa) Yamamoto, Tachypterellus quadrigibbus Say, Neoleucinodes elegantalis (Guenée), що підтверджується результатами щорічного моніторингу та з урахуванням кліматичних умов України.

Що стосується Enarmonia prunivora Walsh, Grapholita inopinata Heinrich і Rhagoletis pomonella (Walsch), то в Україні ці організми віднесені до списку А1 «Карантинні організми, відсутні в Україні».

Беручи до уваги, що Україна є вільною від зазначених організмів, Держпродспожівслужба запропонувала Європейській Комісії прийняти рішення щодо безперешкодного імпорту в країни Європейського Союзу Malus Mill, Pyrus L., Prunus L., Capsicum annuum L., Solanum aethiopicum L., Solanum lycopersicum L. і Solanum melongena L. Зараз Держспоживслужба очікує відповідь Європейської Комісії — йдеться в повідомленні.

До інформації: в травні в продукції заморожених ягідних сумішей італійської компанії Danti Frutti di Bosco були виявлені небезпечні патогенні мікроорганізми, а саме вірус гепатиту А.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Глобальний попит на добрива у зв’язку з коронавірусом не знизився, — АГТ

David Montgomery Womens Jersey