УКАБ очікує на врожай 42,5 млн т зернових

В Україні закінчилася посівна ярих зернових та олійних культур, тому Український клуб аграрного бізнесу оновив прогноз валових зборів в поточному році. Основними змінами порівняно з попереднім прогнозом є зростання посівних площ під зерновими культурами (кукурудзою) та зниження посівних площ під олійними (соняшником).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

В порівнянні з 2022 роком спостерігається скорочення посівних площ зернових культур та збільшення посівних площ олійних. Також змінилися очікування щодо рівня врожайності для озимих культур, котрі досить вдало перезимували і по ним очікуються більш високі показники.

Факторами, що вплинули на зміну прогнозу врожаю зернових та олійних культур, були:

  • реалізація левової частки зібраного минулорічного врожаю кукурудзи, оскільки спостерігається високий попит;
  • зростання посівних площ під кукурудзою, оскільки для більшості українських аграріїв знайома технологія її вирощування, і не потрібно було переорієнтовуватись на інші культури;
  • з початку війни основними споживачами олійних культура були країни ЄС. Через тимчасові обмеження імпорту деяких українських продуктів цими країнами (в тому числі насіння соняшнику та ріпаку) подальше збільшення посівних площ під олійними виглядає більш ризикованим;
  • світова тенденція зниження цін на добрива, яка також очікується і в Україні (кукурудза «споживає» найбільше добрив в порівнянні з іншими культурами);
  • Україні вдалося пережити енергетичний терор росією та адаптуватися до нових реалій, навіть якщо ситуація повториться.

Згідно з оцінками УКАБ, з врахуванням цих змін, в 2023 році посівні  площі зернових культур становлять 10,1 млн га (пшениця – 4,4 млн га, кукурудза – 3,8 млн га та ячмінь – 1,4 млн га). В результаті очікується отримання 42,5 млн т зернових (пшениця – 16,3 млн т, кукурудза – 21,1 млн т та ячмінь – 4,2 млн т).

Щодо олійних культур, то їх посівні площі оцінюються на рівні 8,9 млн га (соняшник – 5,7 млн га, соя – 2,0 млн га та ріпак – 1,2 млн га). Це дозволить отримати валовий збір на рівні 18,9 млн т (соняшник – 12,2 млн т, соя – 3,8 млн т та ріпак – 2,9 млн т).

За попередніми оцінками такий врожай дозволить повністю задовольнити внутрішній попит та отримати експортний потенціал на рівні 43 млн т зернових та олійних культур.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *