На Одещині намолотили перші 100 тис. тонн зерна

Аграрії Одещини активно увійшли в збиральну кампанію «Жнива-2023». Основне завдання – організовано, швидко, без втрат зібрати врожай з площі понад 1 млн га. Найбільші площі збиральних робіт прогнозуються у господарствах Білгород-Дністровського району – 180,1 тис. га, Подільського району – 155,9 тис. га, Болградського району – 144,4 тис. га та Березівського району 124,8 тис. га.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Департаменту аграрної політики Одеської ОДА.

«Господарства Ізмаїльського, Болградського, Білгород-Дністровського, Одеського, Березівського та Роздільнянського районів приступили до обмолоту озимого ячменю. Урожай зібрано на площі 40,2 тис. га, що становить 3,9 % збиральної площі. Станом на 27 червня намолочено перші 101,7 тис тонн зерна. Урожайність озимого ячменю 25,3 ц/га», – розповіла Алла Стоянова, директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин.

Звісно, по перших намолотах робити висновки ще рано. Розпочинають збирання як з полів з гіршою родючістю: змиті схили, осолонцьовані землі, не найкращі попередники.

Як і очікувалося, на цей час найнижча врожайність у господарствах Ізмаїльського району, вона коливається у межах 23 ц/га.

Слід зазначити, що п’ятий рік поспіль території сьогоднішніх Ізмаїльського та Болградського районів піддаються дії жорсткої довготривалої посухи, через що запаси вологи в орному та метровому шарі ґрунту, тут у 2-3 рази менші середніх багаторічних даних, що не може позитивно позначитися на показниках урожайності всіх сільськогосподарських культур.

При цьому в окремих господарствах Білгород-Дністровського району намолочують у два рази більше – по 45ц/га.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *