Україна експортувала мінімальний обсяг томатів за останні 12 років

За 2018 рік Україна експортувала 15,2 тис. тонн томатів, що на 27% менше ніж за 2017 рік. Крім того, минулорічний обсяг експорту томатів є мінімальними за останні 12 років. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.

«Не дивлячись на те, що Україна першою з пострадянських країн почала модернізувати тепличну галузь, в даний момент вона переживає не найкращі часи, тому що занадто довго залежала від російського ринку, який в даний момент недоступний», – каже Тетяна Смирнова, головний аналітик Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

«Тим не менше, є і багато позитивних моментів – завдяки закриттю російського ринку, найбільш ефективні тепличні комбінати України значно розширили асортимент продукції і географію її експорту, що призвело до зростання експортної ціни тепличних помідорів і більшого розмаїття продукції на внутрішньому українському ринку», – продовжує експерт.

Тетяна Смирнова зокрема зазначає, що крім традиційних уже експортних поставок тепличних томатів в Польщу, Литву, Латвію, Естонію і Румунію, в 2018 році значні обсяги продукції було експортовано також у Швеції, де український тепличний томат був конкурентним за ціною і якістю. Перша партія тепличних томатів з України була навіть експортована в Саудівську Аравію. Проте, більше половини всього українського експорту тепличних томатів в 2018 році як і раніше доводилося на Білорусь. При цьому учасники ринку вважають, частина продукції, що експортується в Білорусь, може знаходити шлях на ринок Росії. Таким чином, російський споживач як і раніше купує українську продукцію, незважаючи на заборону поставок. Друге місце в списку найбільших покупців українського томата зайняла Молдова, істотно збільшивши обсяги імпорту продукції.

На тлі істотного зменшення експорту, імпорт томатів продовжує збільшуватися. За 2018 рік Україна закупила за кордоном 55,4 тис. тонн томатів, що на 61% більше ніж за 2017 рік. Імпорт цих овочів в 2018 році став максимальним за останні 7 років. Практично весь імпортований обсяг томатів, традиційно поставлявся з Туреччини (95% в 2018 році).

Таким чином від’ємне сальдо України в торгівлі томатами збільшилося до 33 тис. тонн або $15.5 млн в 2018 році проти 27 тис. тонн і $9,4 млн в 2017 році.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *