Україна має всі можливості для збільшення виробництва рису, – Шеремета

Україні необхідно розвивати галузь рисівництва, щоб повністю забезпечувати власні потреби, а у перспективі – наповнювати зовнішні ринки. Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час засідання Бюро Президії Національної академії аграрних наук України, на якому розглядався стан та перспективи розвитку галузі рисівництва в Україні. В заході взяли участь представники НААН України, Херсонської облдержадміністрації, наукових установ, аграрних підприємств. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

«Україна – одна з провідних країн світу за експортом зернової продукції. Проте, імпорт такого корисного і дієтичного продукту, як рис значно перевищує експорт. На сьогодні лише два регіони (Одеська та Херсонська області) займаються вирощуванням рису. Враховуючи кліматичні зміни, в України є всі можливості для збільшення посівів рису для забезпечення як власних потреб, так і у перспективі – освоєння нових ринків збуту», – відмітив Віктор Шеремета.

Заступник Міністра зауважив, що перспективними ринками збуту є азіатські країни, де найбільше споживають рис, і відбувається приріст населення. Також Віктор Шеремета додав, що вирощування рису має важливе значення і як фактор ефективного використання малопродуктивних земель для поліпшення їх родючості, меліоративного стану, а також для одержання в рисових сівозмінах високих урожаїв інших зернових, технічних і кормових культур.

Під час засідання учасники отримали змогу висловити свої міркування щодо основних стримуючих факторів розвитку галузі рисівництва. Йдеться про високі витрати на воду, електроенергію, зрошення, конкуренцію імпортованих видів рису з вітчизняними тощо.

Також зазначено, що Інститутом рису НААН проводяться дослідження зі створення нових високопродуктивних сортів рису, удосконалюються технології вирощування рису з урахуванням вимог охорони навколишнього середовища та на краплинному зрошенні, розробляються енергозберігаючі технології вирощування у рисових сівозмінах супутніх культур, вивчаються нові засоби захисту, що дасть можливість збільшити ефективність системи захисту з 60-70% до 97-100%, а кількість збереженого врожаю – до 50 %. Окрім того, проводяться інші дослідження, спрямовані на отримання високих та якісних урожаїв сільськогосподарських культур за їх вирощування у рисових сівозмінах при зниженні енерговитрат.

Крім того, учасниками висловлено пропозиції щодо розвитку галузі рисівництва. За результатами засідання, з метою опрацювання наданих пропозицій створено Комісію з доопрацювання проекту Постанови Президії НААН «Стан та перспективи розвитку галузі рисівництва в Україні». До складу комісії увійшов заступник Міністра Віктор Шеремета, представники НААН України та аграрних підприємств.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *