Запровадження транзиту аміаку через Україну, коли трубопровід близько до зони бойових дій – це надзвичайно велика небезпека – це питання точно не буде розглядатися як альтернатива продовженню зернової угоди, повідомив економіст Олег Пендзин.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на espreso.
«На ті історичні ринки, які є світі (Африка, Близький Схід, Південно-Східна Азія) аміак йшов з РФ через Одеський припортовий завод. Цей аміакопровід йде з Тольятті, має певний рукав на Горлівку – іншим шляхом його транспортувати не можна.
Аміак є достатньо агресивним і дуже небезпечним з екологічної точки зору. Це надзвичайно отруйний газ. Кожного разу, коли ми говоримо про аміакопровід, ми повинні розуміти, що це є надзвичайно небезпечно з точки зору екологічної катастрофи – техногенна річ.
За великим рахунком, запровадження транзиту аміаку через українську територію, особливо, коли він близько до зони бойових дій – це надзвичайно велика небезпека, що стосується екології. Чому я і вважаю, що питання аміакопроводу точно не буде розглядатися як альтернатива продовженню зернової угоди», – вважає він.
Транзит російського аміаку трубопроводом «Тольятті-Одеса» було зупинено в перший день повномасштабного вторгнення РФ до України. Загальна протяжність аміакопроводу становить 2418 км, із них понад тисячу кілометрів проходить територією України. Оператором його української частини виступає держпідприємство «Укрхімтрансаміак», а доставлений на державний Одеський припортовий завод (ОПЗ) російський аміак раніше постачали на експорт.
Джерело: propozitsiya.com