Батат активно набуває популярності серед українських фермерів, повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА). Більше того, цю культуру до свого звіту знедавна включає й офіційна статистика. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-центр УПОА.
Зокрема, згідно з даними, які нещодавно оприлюднила Державна служба статистики України, в 2018 році валовий збір батату в українських господарствах сягнув 190 тон. Для порівняння, ще роком раніше в офіційних звітах обсяг врожаю батату в Україні було зафіксовано на рівні 20 тон.
Таку тенденцію самі виробники обґрунтовують вельми високим потенціалом цієї культури. По-перше, за їх словами, батат може доволі ефективно вирощуватися на всій території України, щоправда, в південних областях врожайність помітно вища, ніж на півночі країни. По-друге ж, ця продукція досить затребувана як на внутрішньому ринку, так і на експорт.
«Українці все більше смакують «солодкою картоплею», а деякі навіть відмовляються від споживання традиційної картоплі. При цьому, по мірі збільшення виробництва, ціна на батат на українському ринку щороку знижується, що також стимулює споживання цієї продукції в Україні», – коментує ситуацію Тетяна Смірнова, головний аналітик Української плодоовочевої асоціації (УПОА).
Більш того експерт зазначає, що в перспективі українські виробники зможуть і доволі непогано заробити на експорті батату. За її словами, споживання цієї продукції в європейських країнах ще в 2017 році перевищувало 300 тис. тон на рік і щороку продовжує зростати. Але поки що про системний експорт українського батату говорити зарано, адже через вельми невеликий обсяги виробництва зібрати експортну партію доволі складно.
Джерело: propozitsiya.com