Главная / АГРОНОВИНИ / Україна в три рази наростила експорт соків

Україна в три рази наростила експорт соків

У першому півріччі 2019 року експорт соків з України, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, збільшився в три рази — з 22,3 тисячі тон в січні — червні 2018 року до 67,9 тисяч тон в 2019 році. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

Як повідомляє прес-служба Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), в цілому експорт плодоовочевих соків з України за січень — червень 2019 в вартісному вираженні склав $54,8 млн, в той час як в минулому році за аналогічний період було експортовано продукції на $27, 9 млн.

Варто відзначити, що Україна виступає нетто-експортером соків — сальдо торгового балансу по сокам (експорт мінус імпорт) є позитивним і становить $38,7 млн.

Основною країною-споживачем українських соків за результатами першої половини поточного року стали США, куди поставили соків на $23,6 млн або 43% від всіх поставок соків за вказаний період. У трійку лідерів також увійшли Канада — 14,6% (майже $8 млн) і Австрія — 13,2% ($7,2 млн).

В УКАБ нагадали, що в рамках зони вільної торгівлі з Євросоюзом Україна може безмитно експортувати соки в ЄС в межах квот. У 2019 розмір основної квоти на безмитний експорт соків в ЄС становить 16 тисяч тон, а додатковою (яка почала діяти з 2017 року і буде діяти до 2020 включно) — 500 тон.

Обидві квоти були закриті ще в перших числах січня поточного року, в той час як експорт продукції триває і надалі, що свідчить про значний попит на українські соки (в основному яблучний і томатний) з боку країн ЄС.

До інформації: за 6 місяців 2019 року в Україну завезли 7 тисяч тонн огірків, що на 40% більше, ніж в минулому році.

Джерело: propozitsiya.com

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Перший в Україні пакгауз для кавунів та динь побудують в Херсонській області

У Херсонській області в рамках розвитку сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Широке», який з 2013 року працює ...

David Montgomery Womens Jersey