Главная / АГРОНОВИНИ / Україна в три рази наростила експорт соків

Україна в три рази наростила експорт соків

У першому півріччі 2019 року експорт соків з України, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, збільшився в три рази — з 22,3 тисячі тон в січні — червні 2018 року до 67,9 тисяч тон в 2019 році. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

Як повідомляє прес-служба Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), в цілому експорт плодоовочевих соків з України за січень — червень 2019 в вартісному вираженні склав $54,8 млн, в той час як в минулому році за аналогічний період було експортовано продукції на $27, 9 млн.

Варто відзначити, що Україна виступає нетто-експортером соків — сальдо торгового балансу по сокам (експорт мінус імпорт) є позитивним і становить $38,7 млн.

Основною країною-споживачем українських соків за результатами першої половини поточного року стали США, куди поставили соків на $23,6 млн або 43% від всіх поставок соків за вказаний період. У трійку лідерів також увійшли Канада — 14,6% (майже $8 млн) і Австрія — 13,2% ($7,2 млн).

В УКАБ нагадали, що в рамках зони вільної торгівлі з Євросоюзом Україна може безмитно експортувати соки в ЄС в межах квот. У 2019 розмір основної квоти на безмитний експорт соків в ЄС становить 16 тисяч тон, а додатковою (яка почала діяти з 2017 року і буде діяти до 2020 включно) — 500 тон.

Обидві квоти були закриті ще в перших числах січня поточного року, в той час як експорт продукції триває і надалі, що свідчить про значний попит на українські соки (в основному яблучний і томатний) з боку країн ЄС.

До інформації: за 6 місяців 2019 року в Україну завезли 7 тисяч тонн огірків, що на 40% більше, ніж в минулому році.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Україна різко збільшила виручку від експорту волоських горіхів нового врожаю

Новий урожай волоського горіха українського виробництва виявився вищим за попередні очікування ринку, що вже позитивно ...

David Montgomery Womens Jersey