Україна є стратегічним партнером ЄС у розширенні Єдиного цифрового ринку, — Степан Кубів

28 лютого в Бухаресті Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів взяв участь у Третій Міністерській зустрічі з цифрової економіки країн ЄС та країн Східного партнерства. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Мінекономрозвитку.

У своєму виступі Степан Кубів підкреслив, що цифровізація економіки та суспільства є стратегічно важливим пріоритетом роботи Уряду, Президента і Верховної Ради України як складової європейської інтеграції України.

«Це дієвий інструмент економічного зростання, який створює широкі можливості для залучення сучасних передових технологій в усі галузі економіки і життя. Цифровий ринок дозволить створити успішну торгівлю, кращу безпеку, залучити більше можливостей для підприємців та кращі умови для життя громадян», — сказав Степан Кубів.

Перший віце-прем’єр-міністр також нагадав, що Україна  вже є частиною процесу цифрової трансформації, який включає в себе розвиток новітніх технологій зв’язку, кібербезпеку, зменшення плати за послуги міжнародного роумінгу з країнами Східного партнерства та ЄС, розвиток цифрової інфраструктури та електронну торгівлю.

«Ми забезпечили цифровізацію публічних закупівель завдяки «Прозорро», сформували розгалужену систему центрів надання адміністративних послуг і готові глибинно інтегруватися до Євросоюзу у значній кількості сфер: розширенні зовнішньої торгівлі, гармонізації стандартів з ЄС, масштабному реформуванні систем освіти, охорони здоров’я та інших», — пояснив Степан Кубів.

Перший віце-прем’єр міністр зазначив, що з 2018 року Україна долучилася до двоетапної оцінки Дорожньої карти інтеграції в Єдиного цифрового ринку ЄС, яку проводить Єврокомісія.

«Україна готова рухатись у цьому напрямку навіть далі, ніж це передбачено Угодою про асоціацію з ЄС. Найбільш важливими та актуальними напрямами цифровізації є кібербезпека, розвиток інновацій, електронне урядування та розвиток електронної торгівлі. У свою чергу це дозволяє розвинути українську  цифрову інфраструктуру та ефективно покращити умови та якість життя людей по усій країні», — наголосив Степан Кубів.

Перший віце-прем’єр-міністр України закликав ЄС надати сприяння та підтримку України щодо розбудови цифрової інфраструктури, яка є основою для подальших процесів цифровізації.

За підсумками зустрічі учасники схвалили Декларацію, якою підтвердили політичну згоду країн ЄС та Східного Партнерства продовжувати діалог про зниження тарифів на послуги роумінгу, що також сприятиме реалізації практичних кроків у цьому напрямі.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *