Україна за 10 років має повернути в користування 80% замінованих територій, – Денис Шмигаль

Мета України – протягом 10 років знову зробити доступними 80% потенційно замінованих територій. Минулого року понад 200 000 гектарів сільськогосподарських земель було повернуто в користування після обстеження та розчищення, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Урядовий портал.

«Будемо залучати до розмінування інноваційні розробки, створювати з партнерами спільні виробництва розмінувальної техніки, навчати фахівців, розвивати ринок операторів протимінної діяльності», – відзначив Прем’єр-міністр.

За словами прем’єр-міністра, у державному бюджеті на цей рік передбачено 3 мільярди гривень на виплату компенсацій фермерам та іншим землевласникам, які користуються послугами компаній з розмінування. 

Водночас Денис Шмигаль наголосив, що логістика, торгівля та інвестиційна безпека мають вирішальне значення для економіки. Так, завдяки ЗСУ в 2023 році почав працювати український морський торговельний коридор.

«За 5 місяців цим коридором пройшло 15 млн тонн експортних вантажів, переважно продовольчих. Також успішно працює Дунайський портовий кластер. Завдяки цьому в грудні порівняно з листопадом ми збільшили морський експорт на 30%», – зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр підкреслив, що страхування кораблів від воєнних ризиків також є ключем до успіху. Україна запустила цей проєкт у співпраці з провідними британськими страховими компаніями. Водночас спільно з MIGA і DFC реалізується механізм страхування інвестицій. Крім того, 14 експортно-кредитних агентств різних держав надають гарантії своєму бізнесу для інвестування в Україну.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *