Україна збільшила експорт соняшникової олії до ЄС

Згідно з оперативними даними, експорт соняшникової олії з України в червні сезону-2022/23, попри очікування, збільшився до 476 тис. тонн, що на 5% вище за показник попереднього місяця.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Збільшення відбулося за рахунок країн Євросоюзу, куди було відвантажено максимальний місячний показник з грудня 2022 р. – 256 тис. тонн (+37% до травня).

Всього за 10 місяців 2022/23 МР до ЄС було експортовано 1,95 млн тонн соняшникової олії (+32% до показника в аналогічний період 2021/22 МР), або 42% від загального експорту даного продукту з України з початку поточного сезону.

Також варто зазначити, що, згідно з даними Єврокомісії, Україна збільшила свою частку в загальному імпорті країнами ЄС соняшникової олії у вересні-червні сезону-2022/23 до близько 88% проти 82% минулого сезону.

Разом з тим, в липні-серпні поточного сезону очікується зниження обсягів експорту української олії внаслідок вірогідного припинення роботи зернового коридору та суттєвого збільшення навантаження на порти Дунаю та західні прикордонні переходи.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *