Главная / АГРОНОВИНИ / Україна знизить дохід від експорту волоського горіха в новому сезоні, — прогноз

Україна знизить дохід від експорту волоського горіха в новому сезоні, — прогноз

На думку Міністерства сільського господарства США (USDA), в 2019 році Україна збере на 5% менше волоських горіхів, ніж в 2018 році. Такий висновок організація зробила на підставі порівняння супутникових знімків нормалізованого індексу різниці в стані рослинності (NDVI) по 2018 і 2019 році. Цей індекс говорить про те, що умови для вегетації волоського горіха, на думку фахівців, були гірше в першій половині 2019 року. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Таким чином загальний врожай волоського горіха в Україні, на думку USDA, досягне 121 тис.тонн, незважаючи на зростання площі під волоськими горіхами з 18,7 тис. га до 18,9 тис. га. Автори прогнозу зазначають, що старі сади в Україні розкорчовуються, але нові інтенсивні сади фермери закладають випереджаючими темпами.

Прогнозується, що внутрішнє споживання волоського горіха може вирости лише незначно (на 1%), проте, зважаючи на зниження виробництва, експорт впаде відразу на 14% до 85,3 тис. тон в сезоні 2019/20 років. У 2018/20 роках USDA оцінює експорт волоського горіха з України на рівні 99,2 тис. тон.

За словами аналітиків EastFruit, волоський горіх є головним джерелом експортної виручки серед всіх товарів плодоовочевого сектора, забезпечуючи більш $100 млн експортної виручки щорічно. Головними ринками збуту українського волоського горіха є Туреччина, Греція, Франція, Азербайджан, Ірак, Нідерланди, Грузія, Румунія, Ліван, Болгарія та Німеччина.

Україна також входить до трійки світових лідерів за обсягом експорту ядра волоського горіха, поступаючись лише США та Мексиці і випереджаючи таких великих експортерів як Чилі, Молдова та Китай. Відповідно, зниження обсягів експорту волоського горіха призведе також до зниження валютної виручки від його реалізації за кордон. Аналітики також відзначають, що середня експортна ціна волоського горіха, що експортується з України в 2018/19 роках також істотно знизилася під впливом зростання конкуренції на ринку.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Глобальний попит на добрива у зв’язку з коронавірусом не знизився, — АГТ

David Montgomery Womens Jersey