Україні загрожує стрімке поширення золотушника канадського

Екологи звертають увагу на поширення в Україні злісного бур’яна золотушника канадського (Solidágo canadénsis L.). Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сторінку Ківерцівського національного парку «Цуманська пуща» в Фейсбук.

За ступенем небезпеки для навколишнього середовища і благополуччя людини цей чужорідний інвазійний вид знаходиться в одному ряду з амброзією, борщівником і колорадським жуком. Золотушник канадський вже сьогодні завдає великої шкоди не тільки природі Україні, але й сільському господарству. Зараз цей процес ще можна взяти під контроль. Якщо не зупинити поширення золотушника зараз, то вже через кілька років ця робота зажадає від нас незрівнянно більше сил і засобів.

Агресивному поширенню золотушника канадського сприяють кілька чинників. По-перше, як вид-чужинець він не зустрічає так званих ворогів з числа рослин-конкурентів і комах. По-друге, кожен кущ золотушника виробляє до 100 тисяч насінин, які відрізняються дуже високою схожістю — до 95%. По-третє, коріння золотушника виробляє інгібітори, які пригнічують ріст інших рослин.

Золотушник стрімко захоплює все нові і нові землі. Він швидко закріплюється на луках, пасовищах, вигонах, меліорованих болотах, пустирях, лісових галявинах, вирубках.

Джерелом насіння золотушника також є присадибні ділянки та кладовища, де його вирощують як декоративну культуру. Звідти золотушник поширюється на прилеглі ліси і луки.

Боротися з золотушником можна хімічними і механічними методами. Скошувати небезпечний бур’ян рекомендується в міру відростання до 15–20 см, тобто 3–4 рази за сезон. Альтернативою може бути одноразове скошування у другій половині серпня до визрівання насіння. В цьому випадку скошені рослини потрібно обов’язково утилізувати — спалити або закомпостувати. Там, де золотушник займає значні площі, ефективним рішенням буде переорювання з підсівом багаторічних злаків.

У боротьбі з золотушником канадським сьогодні у нас поки ще є невелика перевага, але це всього 3–5 років. Важливо використовувати її ефективно і зробити все можливе, щоб взяти золотушник під контроль. Для цього досить дотримуватися простого правила — підтримувати порядок на своїй землі. Якщо з ним не боротися, то за рік золотушник канадський може збільшити свою площу до 15%.

Багато хто вважає золотушник канадський корисною лікарською рослиною і дають йому волю на присадибних ділянках, забуваючи про його здатності завойовувати нові території. І хоча золотушник не такий небезпечний для здоров’я людей, як амброзія чи борщівник Сосновського, проте вважається однією з найбільш небезпечних рослин. Доведено, що там, де розташувалася ця рослина, грунт сильно ущільнюється, злежується і стає повітронепроникним.

Хімічний метод найбільш ефективно застосовувати до молодих рослин, чутливим до гербіцидів. Ближче до кінця вегетаційного періоду грунтові гербіциди стають малоефективними.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *