Українські аграрії підтримали проведення референдуму з питання продажу сільськогосподарської землі

Представники провідних фермерських асоціацій, наукових установ, аграрних профспілок та організацій за результатами проведення круглого столу «Відкриття ринку землі: як земельна реформа вплине на українців» підписали спільну резолюцію, якою одноголосно підтримали проведення всеукраїнського референдуму. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ba.org.ua.

«Ми переконані, що рішення про те, як розпорядитися національним надбанням і чи дозволити вільну купівлю та продаж землі, має ухвалювати лише її законний власник — народ України. Єдиним способом визначити волю народу є загальнонаціональний референдум», — йдеться в резолюції круглого столу.

На думку президента Асоціації фермерів та землевласників України Івана Томича, владна команда проштовхує закон про розпродаж сільськогосподарської землі тільки в інтересах іноземних фінансових груп.

«Станом на 1 січня 2021 року в Україні нараховується 16660 фермерських господарств. Для порівняння – коли в Польщі відкривали ринок землі, у них було майже 2 мільйони фермерів. Повірте, немає сьогодні в Україні фермера чи селянина, який може брати участь в ринку землі. Тому розпродаж української землі робиться суто для іноземців. А те, що влада нас переконує в зворотному — це цинізм і брехня», — переконаний Іван Томич.

Цю позицію також поділяє президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, який вважає, що запускати обіг землі в такому форматі, який сьогодні здійснюється, неприпустимо.

«Ми порахували прибутковість гектару землі за 2019 рік, виходить, що українські фермери отримують в 117 разів менше прибутку, ніж німецькі. Навіть якби в законі було все ідеально й не було можливості в іноземців купити землю, а тільки фермер, який працює і живе на цій землі, у нього просто немає фінансових ресурсів, щоб викупити й оформити її у свою власність. Цей процес треба зупинити і навести порядок, зробити зрозумілу й прозору систему та гарантувати реальний доступ фермерів до цього активу», — додав Леонід Козаченко.

В свою чергу, керівниця Центру аграрних реформ, доктор економічних наук Любов Молдаван акцентувала увагу на міжнародному досвіді відкриття ринку землі та наголосила, що в Україні намагаються запровадити найгіршу з можливих систем.

«Купити землю за власні заощадження жоден фермер у світі не може, тому вся світова практика базується на тому, що в кожній країні створюється дво- чи триджерельна система спеціалізованого довгострокового пільгового кредитування купівлі землі малими чи середніми фермерськими господарствами. Те, що пропонується у нас, — це найгірша система для держави, бо вона затратна, і найнедоступніша для селянина, бо пільговий кредит в такому випадку одержить не середнє підприємство і не фермер, а велика трансконтинентальна компанія. Ніде й ніколи в світі ринок землі не відкривався раніше, ніж було вирішено це питання. Ми, вчені, це готові  підтвердити документально», — зауважила Любов Молдаван.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *