Українські експортери зерна залишили за кордоном 3 мільярди доларів

Відповідно до оцінок Національного банку, за час повномасштабної війни українські експортери сільськогосподарської продукції залишили за кордоном близько 3 мільярдів доларів своїх доходів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Bloomberg.

Це 70-75% того, що трейдери з різних галузей зберігали за межами України з початку війни, сказав урядовець із посиланням на підрахунки Національного банку України .Людина говорила на умовах анонімності, оскільки дані не є публічними.

Це також одна з причин посилення урядом контролю за вантажами зерна та олійних культур. Кабінет міністрів вимагатиме від експортерів таких товарів або отримати ліцензії, або надати дані про податок на додану вартість за період до вторгнення . Вантажовідправники також повинні будуть довести, що вони репатріюють іноземну валюту.

Минулого місяця голова НБУ Андрій Пишний заявив Forbes Україна, що експортери не повернули на батьківщину 8 мільярдів доларів валютної виручки. Він не уточнив терміни, але зазначив, що хоча деякі перекази затримуються, інші «недобросовісні підприємці» взагалі не повертають зароблені кошти, що робить це «питання державного значення, особливо в умовах війни».

Однак ці зусилля потребують часу, а витрати трейдерів урожаю зростають, оскільки їхні вантажі затримуються. Аудити експортерів були однією з причин зупинки вантажів сільськогосподарської продукції з портів Одеської області минулого тижня, що викликало численні скарги, тоді як трейдери, які перевозять зерно через Дунай, стверджують, що проблеми, пов’язані з експортними документами, спричинили великі затримки в останні тижні.
Українські експортери зобов’язані повернути виручку протягом 180 днів, ця вимога допомагає Національному банку України накопичувати золотовалютні резерви для підтримки гривні під час війни.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *