Українські винороби не захищені від неякісної імпортної продукції, – Володимир Кучеренко

Виноробна галузь України втратила майже половину насаджень внаслідок вторгнення рф. Та галузь вбиває навіть не це – безконтрольний імпорт і нерівні конкурентні умови змушують виноробів викорчовувати виноградники, розповів генеральний директор корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на telegraf.

«Якщо поїхати на Одещину, можна побачити, як там продають бетонні стовпчики, бо люди викорчовують виноградники. Чому це відбувається? Податки на виноградники у нас перевершують всі розумні межі, тому їх і викорчовують. В реаліях війни виноградарство – справа для справжніх фанатиків, які дуже її люблять. Виноград – це не пшениця, яку посіяв і зібрав. Виноград закладається мінімум на 30 років. Потрібно продумати, за які кошти його обробляти протягом п’яти років, щоб зібрати перший врожай. А потім – де цей врожай реалізувати», – пояснив  Володимир Кучеренко.

Він розповів, що «Укрвинпром» виступив з ініціативою запровадити санкції щодо країн, які підтримують військову агресію росії проти України.

«Ми маємо встановити спецмито на ввезення продукції з Грузії та Вірменії. Для нас це вже принципове питання. Нам грузини [ЗРК] «Бук» не дали, нас залили своєю продукцією і паразитують повним ходом на нашому ринку. Тому ми звернулися до прем’єр-міністра та міністра агрополітики щодо встановлення спеціального мита на готову імпортовану винопродукцію з таких країн. Від усіх отримали згоду, але справа з місця не зрушила».

Імпорт виноробної продукції в Україну наразі неконтрольований, пояснив Кучеренко. На жаль, його не перевіряє майже ніхто. До нас везуть все, що тільки можна, з усіх країн світу.

«Ми нагадуємо таку діру, куди можна імпортувати будь-що».

Укрвинпром спільно з Держпродспоживслужбою за участю представників АМКУ, ДПС, Мінагрополітики, Мінекономіки та Асоціації сомельє України проводить засідання дегустаційної комісії. Як правило, учасники випробовують зразки виноробної продукції українського та імпортного походжень, закуплених у торговельних мережах України.

Як показали результати засідань, 30% виноробної продукції імпортного походження та 90% імпортних напоїв на основі вина мають порушення. Як правило, імпортовані в Україну винні напої виготовлені з води, вина та полуничного або суничного ароматизаторів. Натомість українські підприємства виробляють напої з яблучної та виноградної сировини з додаванням екстрактів суниці. Такі напої незрівнянно кращі за якістю, аніж імпортні.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *