Українські виробники стримують ріст цін на малину в Польщі

Ціни на осінню малину в Польщі, на відміну від літньої, були однозначно нижчими за минулорічні, і це значною мірою викликано збільшенням імпорту з України, повідомила професорка Інституту економіки сільського господарства та харчових продуктів Національного науково-дослідного інституту Польщі Божена Носецька.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на uzhgorodka.uz.ua.

«Україна, яка воює з росією, швидко продає свою продукцію, побоюючись, що через невідому ситуацію її не вдасться довго зберігати», — зазначила вона.

Ціна на осінню малину в Польщі нижча порівняно з минулим роком, але загалом вартість малини цього року доволі висока. Якщо порівнювати середню ціну 2022 року, то вона становить близько 14 злотих за кілограм. Натомість минулого року ціни коливалися в межах 15,9 злотих за кілограм.

«Я розумію виробників, яких не влаштовує падіння вартості осінньої малини. Але ця ціна все одно висока. Впродовж останніх 10 років найвищою ціна була майже 8 злотих за кілограм у 2015 р», — пояснила Носецька.

Нагадаємо, основні обсяги малини в Україні вирощуються саме невеликими приватними господарствами, середня площа ділянок у яких рідко перевищує 0,2 га.

Ще у липні українські садівники озвучували ціни на малину в діапазоні 60-120 грн/кг.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *