Гроші на теплиці і сади в бюджеті передбачено, — Тарас Висоцький

Кошти на урядову грантову програму висадки садів і будівництво теплиць вже передбачені на наступний рік у проекті держбюджету, повідомив перший заступник Міністра агрополітики та продовольства України Тарас Висоцький.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

Це знімає будь-які ризики щодо закриття програми і відкриває перед аграріями горизонт планування мінімум у рік для підготовки проектів.

Ключова вимога від Уряду – бізнес має створювати робочі місця та давати соціально економічний ефект у вигляді сплати податків. Учасником програми Уряду можуть стати юрособи та ФОП. Право власності та/або користування земельною ділянкою має бути підтверджено належними документами. Перерахування коштів наразі здійснюється через Ощадбанк.

У Мінагрополітики наголошують, що у поданих проектах на закладку саду, так і на будівництво теплиці, повинні обов’язково передбачені система зрошення та водозабір.

Також важливо, що ці грантові програми не передбачають повернення державі коштів, зате однією з умов є чесна сплата податків та зборів в ході виробничої діяльності. Реалізацію проекту по садівництву контролюватимуть на предмет цього протягом 5 років, грант на теплиці – протягом 3-х років. А в разі порушення вимог отримувачу буде відмовлено в будь-якій державній допомозі протягом найближчих 10 років.

Як підготуватися до подачі заявки на участь у грантовій програмі?

 • Уважно ознайомтеся з Порядком надання гранту та Наказом Мінагрополітики, яким визначено критерії оцінки проектів про надання гранту (для розвитку садівництва та теплиць).
 • Детально вивчіть всі умови про те, як правильно подати заявку (на садівництво та теплиці).
 • Визначтеся з сертифікованим розробником, із яким ви разом узгодите технічне завдання на розробку проекту. Він має розробити проект висадки саду чи будівництва теплиці з врахуванням усіх вимог та державних стандартів.
 • Підготуйте проекти зі зрошення та передбачити водозабір– без них заявка на отримання гранту не буде погоджена.
 • Коли всі документи будуть підготовлені, створіть власний цифровий підпис (якщо у вас його немає), адже без нього подача заявки неможлива.
 • Джерело: propozitsiya.com

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *