Главная / АГРОНОВИНИ / Укрцукор звернувся до НАБУ з проханням розслідувати неправомірні дії ДСБУ «Аграрний фонд»

Укрцукор звернувся до НАБУ з проханням розслідувати неправомірні дії ДСБУ «Аграрний фонд»

Національна асоціація цукровиків України направила звернення в Національне антикорупційне бюро України з проханням розслідувати правомірність дій керівництва ДСБУ «Аграрний фонд» пов’язаних з реалізацією державного цукру. Про це пише propozitsiya.com.

Згідно даних Системи електронних торгів арештованого майна, в травні поточного року фонд реалізував 27,0 тис. т цукру за ціною 1,5 тис грн/т. За липень ДСБУ «Аграрний фонд» виставив на торги ще 24,8 тис т цукру, які реалізували за 22,33 млн грн. Тобто ціна 1 кг склала 0,9 грн, тоді як ринкова ціна цукру в травні-липні становить 12-13 тис. грн/т. Таким чином, цукор який належить державі продали мінімум в 13 разів дешевше ринкової ціни.

Окремим питанням є те, що внутрішній ринок цукру України зменшується і на даний момент становить 1,2-1,3 млн т в рік, або 100 тис. т в місяць. Коли на ринок потрапляє 1/3 місячного обсягу продажів, ще й за неадекватно заниженими цінами, це обвалює ринок.

У зв’язку з цим, НАЦУ «Укрцукор» просить НАБУ звернути увагу на неправомірність дій ДСБУ «Аграрний фонд», адже такі дії підривають діяльність цукрових заводів та демпінгують ціни на цукор перед початком фінансовозатратного виробничого бурякоцукрового сезону.

«Діяльність ДСБУ «Аграрний фонд» повинна бути спрямована на збалансування дефіцитного ринку. Проте український ринок цукру є профіцитним уже декілька років і жодної необхідності в інтервенціях немає. Викидати на ринок такий об’єм цукру за такою низькою ціною – обвалювати ринок взагалі і зривати виробничий сезон. Уже зараз відомо, що цей цукор поступово надходить в продаж, тому збитки від таких «інтервенцій» уже відчутні», — коментує заступник голови правління НАЦУ «Укрцукор» Руслана Яненко.

Окрім того, термін придатності цукру, що містився на балансі «Аграрного фонду», закінчився, тому споживання його може бути небезпечним для здоров’я.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Фермер отримав 1 млн грн держпідтримки без будь-яких «відкатів», — Висоцький

Перший день виставки Агро-2020 розпочався з розмови з аграріями, повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі ...

David Montgomery Womens Jersey