Главная / АГРОНОВИНИ / В Україні запустили перший портал відкритих геоданих, — Зубко

В Україні запустили перший портал відкритих геоданих, — Зубко

В Україні запустили перший портал відкритих геоданих для територіальних громад. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

За його словами, це перший інструмент для розумного управління громадами, який містить понад 100 датасетів, 40 джерел та 13 рад щодо їх застосування.

Зубко розповів, що портал містить дані про економічний розвиток, промисловості, рекреаційний потенціал, забудови, актуальні та високоточні дані про грунти, сільськогосподарські культури, навіть погоду — все те, що потрібно кожній громаді для прийняття різних рішень та подальшого розвитку. Однак всі ці дані розкидані по різних джерелах.

«Для вирішення проблеми пошуку цілого ряду даних, що мають конкретну географічну локалізацію, команда проекту «Е-рішення для громад» створила GIS-DATA портал. Він поєднує в собі просту, структуровану за рубриками добірку геопросторових шарів (ГПС) і різних аналітичних Е-рішень , спрямованих на інноваційний розвиток суспільства та наповнення місцевих бюджетів», — написав міністр.

Зубко пояснив, що впровадження аналітичних е-рішень, більшість з яких побудовані на базі ДПС дозволить громадам отримати інструменти, з якими вони зможуть:

— збільшити надходження до бюджету;

— ефективно управляти своїми активами;

— вирішити екологічні проблеми;

— моніторити довкілля;

— прогнозувати розвиток несприятливих явищ (ерозії, зсувів, підтоплень і так далі):

— управляти мережею соціальної інфраструктури.

Проект має на меті «Е-рішення для громад» — допомогти громадам перейти до програми «Управління 2.0» — на основі проаналізованих, верифікованих даних із застосуванням інформаційних технологій. Реалізується ГС «Центр розвитку інновацій» за підтримки Програми ULEAD з Європою.

До інформації: в січні поточного року вітчизняний розробник популярних програм електронної звітності запустив стандартизовану платформу е-документообміну підприємств, яка стане першою цифровою поштою для бізнесу.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Прибутковість вирощування лохини в Україні істотно впала

Через несподівані морози врожай лохини в Україні карколомно знизився, впала й прибутковість її вирощування. До ...

David Montgomery Womens Jersey