Група компаній «Укрлендфармінг», основним власником якої є Олег Бахматюк, протягом півтора року була змушена зупинити роботу 29 ферм і восьми птахофабрик через тиск директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника, йдеться в заяві на сайті групи.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.
«Без роботи залишилися 13 тис. українців, бюджет лише за минулий рік недоотримав 1,5 млрд грн податків. Закриваються сучасні ферми, зокрема — унікальні племінні виробництва. Закриваються птахофабрики, виробництво скорочується, а ціни на яйця в Україні стрімко зростають», — наголосив агрохолдинг.
На початку листопада 2020 року Бахматюк повідомив, що до складу агрохолдингу входили 24 елеватори загальною потужністю зберігання 3 млн тонн, насіннєві заводи, до 23 птахофабрик, вісім комбікормових виробництв. Група компаній мала понад 40 ферм молочного та м’ясного напряму, поголів’я ВРХ становило 40 тис. голів, а земельний банк — 470 тис. га, що на 170 тис. га менше, ніж до 2014 року. У липні минулого року він заявляв, що тиск НАБУ може призвести до закриття шести із 27 птахофабрик.
У новому прес-релізі «Укрлендфармінг» зазначає, що в агрохолдингу до недавнього часу працювали 30 тис. українців, він надавав соціальну допомогу 706 населеним пунктам і співпрацював із 298 тис. орендодавців земельних паїв, а також оплачував у рік 2-3 млрд грн податків.
«Ми вже неодноразово звертались до президента та прем’єр-міністра України і звертаємось ще: ви обіцяли нові робочі місця для українців, ви обіцяли інвестиційних нянь для бізнесу», — йдеться у заяві, в якій «Укрлендфармінг» знову просить захистити його від тиску Ситника.
Агрохолдинг у прес-релізі наводить список із 37 зупинених підприємств, серед яких вісім птахофабрик — філій Приватної науково-виробничої компанії «Інтербізнес»: Бахмутська (Донецька обл.), Богодухівська та Старовірівська (обидві — Харківська обл.), «Кіровський» (Кіровоградська обл.), Вінницька, Городенківська та Рогатинська (обидві — Івано-Франківська обл.), Снігурівська (Миколаївська обл.). У переліку також п’ять відділень ТОВ «Саан-Агро», чотири відділення ПП «Бережани», ТОВ «АП «Полісся» і п’ять відділень ТОВ «Веприк плюс», розташовані в різних областях України.
«Укрлендфармінг» зазначає, що список зупинених підприємств може розширитися, якщо тиск НАБУ на компанію продовжиться.
Джерело: propozitsiya.com