Главная / АГРОНОВИНИ / Ураження мікотоксинами — одна з головних причин відмов іноземних покупців від українського зерна

Ураження мікотоксинами — одна з головних причин відмов іноземних покупців від українського зерна

До 36% захворювань людей та тварин в країнах, що розвиваються, пов’язані з мітотоксинами — продуктами життєдіяльності грибків. Найпоширенішими мітотоксинами, що зустрічалися у вітчизняній сільськогосподарській продукції останніми роками, є дезоксиниваленол (ДОН, вомитоксин) — близько 60% заражень, афлотоксин (50%), фуманізин. Про це мова йшла на семінарі «Оптимізація контролю якості сільськогосподарської продукції» в Одесі 1 серпня. Про це пише propozitsiya.com.

Ураження мітотоксинами  зерна призводить до зниження його товарної якості та ціни. Більше того, продукція з мітотоксинами може бути небезпечною для вживання тваринами та людьми.

Щоб попередити забруднення зерна мітотоксинами, слід обирати насіння сортів, що є стійкими до грибків, дотримуватися системи сівозміни, правильних агротехнологій, тримати обладнання в чистоті, радить Олександр Яценко, фахівець напрямку контролю якості продукції АПК ТОВ «Біолабтех, ЛТД». Важливо своєчасно контролювати вміст грибків та мікотоксинів на ключових точках, а також дотримуватися умов зберігання та транспортування сільськогосподарської продукції.

Слід чітко дотримуватися техніки проведення досліджень, адже 90% усіх похибок при тестуванні пов’язані саме з неправильною підготовкою зразку, за даними USDA/GIPSA. Детальні рекомендації прописані в стандартах USDA/GIPSA, ISO, GAFTA.

Краще отримати репрезентативні вибірки з вагону чи вантажівки перед вивантаженням збіжжя на склад елеватора. Пробовідбірник слід занурювати під кутом 10% з закритими отворами, повернутими вгору. Відкривши отвори, потрібно занурити прилад якомога глибше, зробити два швидких рухи вниз-вгору. Залежно від обсягу вантажівки повинно бути відібрано 3–5 зразків. Якщо висота борту вантажівки, заповненої зерном, вище 1,2 м, слід відібрати 8 зразків в різних точках.

Світлана Цибульська

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Без заробітчан не впораються. Принц Чарльз закликав британців допомогти зібрати врожай

Принц Чарльз Після введення карантинних обмежень у Британії не вистачає робочих рук для сільського господарства. ...

David Montgomery Womens Jersey