Уряд Румунії підготував пакет допомоги для фермерів, які блокують кордон з Україною

Уряд Румунії оприлюднив перший пакет заходів для допомоги фермерам і автоперевізникам, які заблокували пункти перетину кордону з Україною, а також вийшли на протести в інших регіонах країни.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

Фермери та перевізники протестують проти високої вартості дизельного палива, страхових тарифів, заходів Європейського Союзу щодо захисту навколишнього середовища та тиску на внутрішній ринок з боку імпортної української сільськогосподарської продукції.

Протестувальники вимагають мораторію на погашення кредитів, швидшої виплати субсидій і окремих черг на прикордонних переходах і в чорноморському порту Констанца для вантажівок ЄС з-за меж блоку, включаючи Україну.

У четвер прем’єр-міністр Марсель Чолаку представив деякі з перших заходів, погоджених із фермерами та перевізниками, перед засіданням уряду.

«Ми затверджуємо перший пакет заходів, узгоджений з фермерами та транспортниками. Зрозуміло, що протести були виправданими», – заявив Чолаку.

Згідно з повідомленнями ЗМІ, ці заходи включають компенсацію в розмірі 100 євро (109 доларів США) за гектар і до 280 000 євро фермерам за збитки, зазнані через війну в Україні, а також деякі зміни правил, яких вимагають автоперевізники.

Нагадаємо, що учора румунські фермери заблокували ПП «Халмеу-Дякове».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *