Главная / АГРОНОВИНИ / Уряд України ввів спецмита на імпорт дизпалива та зрідженого газу з Росії

Уряд України ввів спецмита на імпорт дизпалива та зрідженого газу з Росії

Кабінет міністрів України 17 липня ухвалив постанову, якою ввів спеціальне мито на імпорт з Російської Федерації дизельного палива (трубопровідним транспортом) і скрапленого газу. Про це написав на своїй сторінці в мережі Facebook представник президента в Кабміні Андрій Герус. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Згідно постанови, спеціальне мито на дизельне паливо, яке постачається трубопровідним транспортом, становитиме 3,75% з 1 серпня 2019 р. 4% з 1 жовтня 2019 року, а спеціальне мито на поставки скрапленого газу складе 1,75% з 1 серпня та 3% з 1 жовтня.

Як зазначив радник президента, відповідні мита знімуть надринковий маржу трейдера-імпортера, яка виникала через логістику (дізельпровод) та інші фактори. Якщо типова ринкова маржа у великій групі становить 10-12 дол/т, то на поставках трубопровідним транспортом така маржа становила 35-40 дол/т.

«Таким чином, маржа трейдера буде приведена до звичайного ринкового рівня і відповідне рішення ніяк не вплине на роздрібні ціни на АЗС. Всі трейдери будуть в рівних умовах. Підвищувати ціни у одного окремого імпортера можливості не буде, бо відразу буде йти конкурентне заміщення ресурсів з альтернативних джерел: Білорусі, країн ЄС (Литва, Польща), поставки морем тощо. Таке рішення це щось схоже на windfall tax», — пояснив А.Герус.

За його словами, український бюджет додатково отримає близько 2 млрд грн на рік. До того ж радник президента акцентував на тому, що сьогодні на ринку нафтопродуктів спостерігається профіцит ресурсу, «є підстави для ще деякого зниження роздрібних цін».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Україна різко збільшила виручку від експорту волоських горіхів нового врожаю

Новий урожай волоського горіха українського виробництва виявився вищим за попередні очікування ринку, що вже позитивно ...

David Montgomery Womens Jersey