Міжвідомча урядова робоча група затвердила план гуманітарного розмінування. Йдеться про с/г площі Миколаївської, Херсонської та Харківської областей, які перебували в тимчасовій окупації, розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.
Він зазначив, що за попередніми розрахунками, 30-40% площ цих територій можна буде очистити і засіяти. За іншими прогнозами, йдеться про 50-60%. Однак більш чітка ситуація з точки зору весняної посівної кампанії буде зрозуміла наприкінці березня.
«Ми звернулися до міжнародних партнерів по допомогу щодо надання нам спеціального обладнання — самохідних машин для розмінування. Є ціль — максимально встигнути розмінувати ці території не пізніше середини травня. Поки що в межах посівної. Усе залежатиме від темпу надходження відповідного обладнання», — сказав Тарас Висоцький.
За його словами, крім Херсонщини і Харківщини, ще є досить інтенсивне мінування на Миколаївщині, перш за все, в межах Снігурівської громади. Також є часткова проблематика на Запоріжжі, Донецькому, Луганському напрямках.
«Наразі з точки зору тих площ, які можуть бути доступні для посівної, це лише Миколаївська, Херсонська та Харківська області. Є ризик, що близько півмільйона гектарів може бути незасіяне через якраз проблематику мінування агрессором», — зазначив Тарас Висоцький.
Перший заступник Міністра агрополітики також запевнив, що в Україні немає проблем із посівним матеріалом.
«З урахуванням специфіки географії вирощування насіння, наразі дефіциту посівного матеріалу не передбачається. Розвиток насінництва у нас сконцентрований на півдні Житомирщини, Черкащині, Полтавщині, Дніпропетровщиніа, Одещині. Всі ці регіони були під контролем України, відповідно там змогли всі посіяти селекційні матеріали і зібрати врожай», — зауважив Тарас Висоцький.
Джерело: propozitsiya.com