Урожай кукурудзи в Україні поки що оцінюється в 35 млн тонн — АПК-Інформ

На тлі агрокліматичних умов, що складаються в даний час, аналітики ІА «АПК-Інформ» знизили прогноз виробництва кукурудзи в Україні в 2020 р до 35,1 млн тонн. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «АПК-Інформ».

Це на 8% поступається попередній оцінці і на 2% – показнику минулого року.
 
«Основним фактором для зниження прогнозів є посуха, що формується протягом усього серпня на більшій частині території країни і особливо яскраво виражена в центральних регіонах, де зосереджені основні площі під кукурудзою. За нашими оцінками, під впливом критичних агрокліматичних умов перебуває понад 40% посівів даної культури, що змушує знизити прогнозний показник середньої врожайності культури до 67,1 ц/га, проти 71,9 ц/га в 2019/20 МГ», – зазначив керівник служби бізнес проектів ІА «АПК-Інформ» Андрій Купченко.
 
Він також уточнив, що вказане зниження прогнозу виробництва є досить стриманим. Як компенсаційні фактори аналітик назвав високий рівень локалізації аномальних погодних умов і пошкоджень посівів, а також приріст в цьому році посівних площ під кукурудзою в регіонах з відносно сприятливими умовами більш ніж на 30% щодо показників попереднього сезону.
 
«При зазначеній оцінці виробництва кукурудзи в 2020/21 МР експортний потенціал може бути сформований на рівні 28,5 млн тонн, що на 3% нижче за показник попереднього сезону. При цьому не виключається, що зміна погодних умов у вересні-жовтні може зумовити як скорочення збиральних площ, так і зниження показників урожайності культури», – додав експерт.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *