Главная / АГРОНОВИНИ / УЗА закликає владу зберегти Мінагрополітики

УЗА закликає владу зберегти Мінагрополітики

Українська зернова асоціація звернулася до Верховної Ради України, Кабінету міністрів України та президента України з проханням посприяти у збереженні Міністерства аграрної політики та продовольства України в нинішньому форматі роботи зі збереженням усіх наявних функцій і відповідальності. Про це 8 серпня повідомив президент УЗА Микола Горбачов, посилаючись на відповідний лист до парламенту, уряду і президенту України. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Зокрема, в листі наголошується, що сьогодні аграрна галузь формує 18% ВВП країни та забезпечує більше 40% валютних надходжень в Україну, а за рахунок окремих галузей наша держава займає лідируючі позиції на світовій арені. Потенціал до зростання у аграрній, і зерновий зокрема, галузі ще не вичерпаний та має всі шанси щороку суттєво збільшувати показники і досягати нових рекордів.

«Наші партнери і конкуренти на світовій продовольчій арені мають власні профільні міністерства, успішно лобіюють інтереси держави: відкривають нові ринки, забезпечують продовольчу безпеку, а найголовніше — формують політику та стратегію функціонування і розвитку аграрної галузі. Україна не виняток — нам необхідно і надалі розвивати нашу спільну галузь. Крім того, на наших плечах велика відповідальність не тільки за продовольчу безпеку всередині країни, а й у всьому світі. Сьогодні Україна є лідером на світовій арені, який експортує свою продукцію практично в кожну країну світу — більше 190 країн сьогодні імпортують аграрну продукцію з України», — зазначив М.Горбачов.

Він також додав, що особливої ​​ваги все більше набирають міжнародні організації та об’єднання не тільки аграрного бізнесу, а й держав з потужними аграрними галузями економіки. Крім того, в структурі Організації Об’єднаних Націй (ООН) також існує окрема продовольча організація FАО (Продовольча і сільськогосподарська організація ООН). Зазначені інститути грають важливу роль у формуванні аграрної політики, забезпечення продовольчої безпеки країн і стимулюванні економічного зростання.

Ліквідація профільного міністерства для вітчизняної галузі означає втрату пріоритету на зовнішніх ринках і самих ринків, втрату геополітичної ваги як лідера з експорту с/г продукції, підрив продовольчої безпеки і, найголовніше, відсутність відповідальності за формування та реалізацію продовольчої і аграрної політики в країні.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Виробництво цукру в Україні скоротиться

За оцінками аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор», виробництво цукру в 2020/2021 МР прогнозується на рівні 1,2-1,3 ...

David Montgomery Womens Jersey