З вересня запрацюють нові умови держпідтримки аграріїв, – Тарас Висоцький

Уже з вересня в Україні мають бути запроваджені нові умови державної підтримки для підприємств агропромислового комплексу, заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Українські аграрії показали хоробрість і незламність, збираючи в цьому році гарний урожай. За попереднім прогнозом, продукції на 3-5% буде більше, ніж торік. Але через війну аграрії зазнали значних втрат і потребують серйозної підтримки. Мінагрополітики має бути модератором і допомагати їм», – підкреслив Т. Висоцький.

Зокрема, за його словами, планується підвищення ліміту за програмою «5-7-9%» до 150 млн гривень для переробних підприємств. Крім того, ЄС на 2024-2027 рр. планує виділити Україні 50 млрд євро, серед яких буде передбачена підтримка переробки в агросекторі.

Також виділена допомога домогосподарствам з Херсонської та Миколаївської областей, які постраждали через підрив Каховської ГЕС. Вони отримають 3318 грн за одну сотку. Максимальний розмір площі домогосподарства в Херсонській області – до 30 соток, у Миколаївській – до 20 соток.

Крім того, цього року передбачена державна підтримка на 200 млн грн для фермерів або організацій водокористувачів на відновлення або будівництво нових зрошувальних систем.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *