За експорт зерна Україна може отримати до $20 млрд

Розблокування одеських портів дасть змогу Україні щомісячно експортувати приблизно 4 млн т зернових і олійних, підрахував генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон. Разом з експортом через дунайські порти та сухопутні західні кордони Україна зможе щомісячно відправляти 6,6 млн т агропродукції.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на forbes.

Цього достатньо для того, щоб Україна змогла вивезти за кордон експортні залишки минулорічного врожаю 15–18 млн т і зерно, яке буде зібрано в 2022 році та продано на зовнішні ринки.

В 2022 році Україна має отримати 70 млн т нового врожаю, прогнозують в УКАБ. На внутрішні потреби Україні потрібно приблизно 15–20 млн т зерна, кажуть там. Таким чином, експортний потенціал України складає 70 млн т зернових і олійних. 

«Якщо ми будемо щомісячно вивозити по 6 млн т, то за 12 місяців маємо впоратися з продажами», — вважає директор УКАБ..

Та ці прогнози можуть не збутися, якщо іноземні судновласники не забажають йти до українських портів вивозити зерно, вважає Роман Сластьон.

«Поки що кількість бажаючих невелика. Сподіваємося, що збільшиться, бо є попередні домовленості про нові судна, які мають прийти за врожаєм», — каже він.

Якщо спиратися на поточні світові ціни на зернові та олійні, за 70 млн т врожаю українські аграрії отримають приблизно $15 млрд, підрахував Роман Сластьон. Загалом український бізнес, включаючи аграріїв і перевізників, отримає до $20 млрд, вважає він.

«Це та сума валютної виручки, яку Україна отримає на свої рахунки», — каже Сластьон.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *