За період зберігання картопля в Україні подешевшала в 1,5 раза

Ті українці, які не піддалися паніці, сьогодні можуть купувати картоплю в 1,5 раза дешевше, ніж ті, що рятувались від можливого дефіциту у вересні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Шувар».

Сьогодні на гуртовому ринку «Шувар» у Львові картоплю вже можна купити по 6,5-7,5 грн/кг. У порівнянні з січнем ціни просіли на 17% і фактично зрівнялись із цінами минулого року. У лютому 2019 року картопля на «Шуварі» коштувала 5-6 грн/кг. За період зберігання картопля в Україні подешевшала на 50%.

«На початку осені ціни були невиправдано роздутими. Ті українці, які не піддалися паніці, сьогодні можуть купувати картоплю в 1,5 рази дешевше, ніж ті, що рятувались від можливого дефіциту у вересні. Але, нажаль, від цього постраждали не тільки пересічні українці. Фінансові втрати сьогодні рахують ті підприємці, які скуповували картоплю у вересні з метою перепродажу ближче до початку весни.

Пропозиція весь сезон підсилювалась рекордними обсягами імпорту, з другої половини зими власні запаси почали розпродувати й українські фермери. А населення сьогодні продовжує використовувати запаси, які були зроблені у вересні, тому попит доволі помірний. Саме через це ціни йдуть донизу», — каже Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

На думку пані Гетьман поточна ситуація на ринку каже про те, що дефіцит картоплі та овочів «борщового набору» в Україні — це виняток. Навіть якщо не вродило місцевих господарствах, нам завжди допоможуть сусідні країни, бо в нас немає жодних обмежень щодо імпорту цієї продукції.

Починаючи з серпня, Україна не зупиняючись імпортувала картоплю.

У період з липня по січень на наш ринок було завезено 262 тис. тонн картоплі — безпрецедентний обсяг імпорту за всі роки незалежності.

Торгова інфраструктура України дозволяє досить оперативно і рівномірно розподіляти пропозицію картоплі по всій території країни.

Тобто слабким місцем залишається недалекоглядність українських трейдерів та виробників, а також відсутність ефективної комунікації між ними в ланцюзі поставок.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *